Burdur Belediyesi 2019 yılından itibaren gençlerimizin ESC projelerinden tüm masraflarını karşılayarak eğitim, staj ve gönüllü Avrupa programlarına katılım sağlayarak il sıra da yer almaya hak kazanmıştır.

Burdur Belediyesi 2019 yılından itibaren gençlerimizin ESC projelerinden tüm masraflarını karşılayarak eğitim, staj ve gönüllü Avrupa programlarına katılım sağlayarak ilk sıra da yer almaya hak kazanmıştır.

Konuyla ilgili açıklama yapan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz “ 2019 yılından itibaren gençlerimizin ESC projelerinden tüm masrafları karşılanarak eğitim staj ve gönüllü Avrupa programlarına katılım sağlamaktadır.Ayrıca yurtdışından gelen yabancı gençlere de aynı imkânları ilimiz de sağladık. Bu çabalarımız sonrasında Türkiye Ulusal Ajansı ve Avrupa Komisyonu tarafından 2021 Avrupa Dayanışma Programı Gençlik Programı Gönüllülük Faaliyeti Kalite Sertifikası (ESC50) Lider rolünü Burdur Belediyemiz ilk sırada almaya hak kazanmıştır. Belediyemiz Gençlerimizin Avrupa da sunulan eğitim imkânlarına, gönüllü çalışmalarına, staj programlarına tamamen ücretsiz ulaşıp yararlanmaları için çalışmaya devam edeceğiz. Tüm ekibime teşekkür ediyorum” dedi

Haber Merkezi