Flaş Haber Yeni

BURDUR BELEDİYESİ İFTAR YEMEĞİ

BURDUR BELEDİYESİ İFTAR YEMEĞİ

Burdur Belediyesi, Ramazan ayının 25’nci gününde ve aynı zamanda mübarek Kadir gecesi günü Burdur Cumhuriyet Meydanında yaklaşık 6 bin 500 kişilik iftar yemeği verdi.

Düzenlenen yemeğe, Vali Vekili Ahmet Mailoğlu, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve eşi Hülya Ercengi, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Güder, Baro Başkanı Avukat Ramazan Gedik, siyasi parti il ve ilçe Başkanları, siyasi parti milletvekili adayları, İl Genel ve Belediye Başkanları ve Burdur halkı katıldı.

İftar yemeğinde konuşan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz: “Bugün akşam iftarımızı şereflendiren Asya’dan Avrupa’dan misafirlerimiz hepiniz Burdur Belediyesi tarafından hazırlanan iftar yemeğine hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Öncelikle şunu ifade etmek isterim 2020 yılına kadar geleneksel hale getirdiğimiz Ramazan iftarlarını her bir mahallede gerçekleştirerek sizlerle birlikte olmaya çalışmıştık. Pandemi nedeniyle ara verdik ve bu yıl iklim koşulları bizim her mahallede iftar yemeklerimizi yapmamıza çok izin vermediği için en azından kadir gecesine birlikte olalım istedik. Malumunuz Kadir Gecesi yüce Yaradan’ın Cebrail aley selam vasıtasıyla Peygamber Efendimize Kuran’a vah yettiği günün simgeler bizim inancımızda. Yüce yaradan yüce mevlâm bugün de edilen duaların kabul olduğunu

Affedilmek için tövbenin de ne kadar kıymetli olduğunu bizlere bildirmiştir. Tuttuğumuz oruçların yaptığımız ibadetlerin ve Allah için yapacağımız her güzel şeyin kabul olmasını yüce Allah’tan diliyorum. Yaklaşan Ramazan Bayramını da şimdiden kutlamak istiyorum. Hepimizin Bayramı kutlu olsun ve ülkemiz topraklarında geçtiğimiz ay içerisinde bir önceki ay içerisinde yaşadığımız deprem gibi büyük felaketleri yeniden yaşamamayı yüce Allah’tan böyle bir günde dileyerek hepinize saygılar sevgiler sunuyorum. Allah kabul etsin afiyet olsun” dedi.

 

Yemekte konuşan Vali Vekili Ahmet Mailoğlu: “Hepinize selamlar saygılar sunuyorum. Sayın Valimiz Ali Arslantaş şu anda hâlâ Hatay’da yaraları sarmakta meşgul ama inşallah bayramın ikinci gününden itibaren İlimize dönmüş olacak. Sizler de tekrar haşır neşir olacaklar. Burdur halkı çok kadir şinas çok kıymet bilir bir halk. Bunun en son örneğini deprem felaketi sebebiyle gördük. Açtığımız bütün noktalarda muazzam bir biçimde yardım ve birliktelik çağrılarımıza uygun cevaplarla gördük. Varını yok etti. 270 tır ilimizden deprem bölgesine yardım malzeme yardım göndermek kısmet oldu. Allah başa iş vermesin. Sizler tabii depremi bu nesil belki bilmeyebilir ama yaşı biraz ileri olanlar Burdur’da da aynısı sıkıntıyı 1971 yılında yaşadık. O günleri bir daha göstermesin ama hepimizin çıkaracağı ders sağlam binalar yapmak zorundayız. Eğer sağlam binalar yapmazsak altında kalıyoruz. Bunun için bundan sonra hiç değilse şehirciliğimize binalarımıza inşaatlarımız da daha bir dikkatli olmak zorundayız.  Benden önceki konuşmacıların da, imam efendinin de duada belirttiği gibi bugün mübarek kadir gecesi. Ramazan’ın son 10 günü affı mağfiret kapılarının sonuna kadar açık olduğu ve affedilmemiz için hiçbir sebebin olmadığını hem Kur’an ile hem Hazreti Peygamberin hadisleri ile biliyoruz. İnşallah bu günlerimiz affımıza mağduriyetimiz de sebebiyet verir. Bu yapılan hayırlar iyilikler yardımlaşmalar, İftar yemekleri birbirinize olan dualarınız birbirimize olan dualarımız inşallah yerine ulaşır ve beratımızı sağlar. Bu duygularla hepinizin ben de Kadir Gecesini tebrik ediyor hayırlara vesile olsun inşallah. Ülkemiz için her bir ailemiz için her bir ferdin biz için güzelliklere hayırlara vesile olması dileğiyle şimdiden bugün kadir gecenizi inşallah 3 gün sonra da ulaşacağımız Bayramınız tebrik ediyor, iyilikler güzellikler, mutluluklar ve huzurları diliyorum. Allah'a emanet olunuz” ifadelerini kullandı.

HALE PAK