BU YIL RAMAZAN BAYRAMINI BURUK KUTLADIK

BU YIL RAMAZAN BAYRAMINI BURUK KUTLADIK

6 Şubat 2023 tarihinde 11 ilimizde meydana gelen depremler nedeni ile 21-23 Nisan 2023 tarihleri arasından kutlanan Ramazan Bayramımızı buruk bir şekilde kutladık. Ramazan Bayramının son gününe denk gelen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı da bugün buruk bir şekilde kutlanacak. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı bugün saat 11.00’da Burdur Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşecek.

RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI ULU CAMİİ’NDE BAŞLADI

Meydana gelen depremler nedeni ile bu yıl buruk bir şekilde kutladığımız mübarek Ramazan Bayramı kutlama programı Burdur Ulu Camii’nde saat 06.47’de bayram namazının kılınması ile başladı. Bayram namazının kılınmasının ardından Burdur protokolü cami avlusunda Burdur halkı ile bayramlaştı.

Burdur Vali Vekili Ahmet Mailoğlu, Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Burdur Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Serdar Erkan Ergil, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Barosu Başkanı Av. Ramazan Gedik, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, Jandarma Alay Komutanı Mustafa Güder, Eski CHP Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, siyasi parti, sicil toplum örgütleri başkan ve temsilcileri ile 14 Mayıs’ta yapılacak milletvekili seçimlerinde katılacak partilerin milletvekili adayları ile Burdur halkının katıldığı cami içerisindeki bayramlaşma programı sonrası Ulu Camii avlusunda çorba ikramında bulunuldu. Protokol üyeleri birer konuşma yaptı.

VALİ VEKİLİ MAİLOĞLU:”BURDUR HALKI 270 TIR ÜZERİNDE MALZEME GÖNDERDİ, 5 MİLYON CİVARINDA PARA GÖNDERDİ”

Burdur Vali Vekili Ahmet Mailoğlu Ulu  Camii avlusunda yaptığı konuşmada: “Hem şahsım hem şu anda  Hatay’da depremde yaraları sarmakla meşgul olan  değerli valimiz Ali Arslantaş bey adına hepinizin bayramını tebrik ediyorum. Hepinizi ayrı ayrı sevgiyle selamlıyorum. Keşke ağzımızın tadı daha iyi olsaydı. Keşke iki ay önceki o meşhun depremi yaşamasaydık. Ama yaşadık yaşanacaklar yaşanıyor. Allah daha fazla ağzımızın tadını bozmasın. Millet olarak her zaman birlik ve beraberlik içinde sıkılmış tek bir yumruk  haline gelebileceğimizi , mayamızın sağlamlığını bir kez daha ispat ettik.

 Hem oradaki insanların yaralarını, dertlerini sarmak, dertlerini gidermek,   hem de buralara gelmiş olanların kucağımızı açmak ensarı muhacir ilişkisini kardeş ilişkisiyle onları kucaklamak bu yüce millete Burdur’una da Antalya’sına da Edirne’sine de Kars’ına da nasip oldu. Yüce Türk milleti mayasının ne kadar kaliteli olduğunu ne kadar yüksek olduğunu bir kez daha gösterdi. Burdur halkı 270 tır üzerinde malzeme gönderdi,5 milyon civarında para gönderdi.” dedi.

“BURDUR OLARAK BİZDE  DEPREM BÖLGESİNDEYİZ”

Vali Vekili Mailoğlu konuşmasının devamında; “Bu yalnızca valiliğin bize verdiği, AFAD’a gönderdikleri kendi ile arasında. Almanya’dan vatandaşlarımız yardım gönderdi her türlü takdirin üzerindedir. En engin millet duygularıyla teşekkür ediyoruz. Allah bu millete yeni felaketler vermesin, insanlığa yeni felaketler vermesin ama herhalde ders almamız gereken şeyler var. Ben bu vesileyle hem depremde hem sel felaketinde hem de Maraş’ta meydana gelen hortumda ölen kardeşlerimize rahmet diliyorum ve inşallah bize de akıl fikir ihsan eder. ‘Yeniden yıkılacak binalar yapmayız.’ diye temenni de bulunmak istiyorum. Biz de deprem bölgesiyiz. Burdur olarak bizim de ayaklarımızı denk almamız lazım. Çaktığımız her çiviyi ‘Bir gün acaba yıkılır mı?’ düşüncesiyle çakmak zorundayız. Onun için özellikle mülk sahiplerinden, mülk,  bina yapacak kardeşlerimizden başlayarak en üstteki sorumlu merciye kadar herkes bu düşünceyle hareket etmek zorunda. Allah bir daha başımıza yıkılan binalar yapmayı nasip etmesin. Hepinizi en engin saygılarımla selamlıyorum. Allah’a emanet.” diye konuştu.

ERCENGİZ: “….BURUK BİR BAYRAM YAŞIYORUZ.”

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz yaptığı konuşmada: “Ramazan Bayramınızı kutlamak istiyorum. Maalesef buruk bir bayram yaşıyoruz. 6 Şubat’ta 11 ili ilgilendiren ve 11 ili etkisi altına alan 50 binin üzerinde vatandaşımızı yitirdiğimiz,  birçok vatandaşımızı da maddi anlamda hasara uğratan evsiz yurtsuz bırakan bu doğal afet karşında birlik ve beraberlik içerinde yaralarımızı sarmaya çalışıyoruz. Bu bayram da yine o coğrafya da ülkemizin farklı illerinde bulunan tüm yurttaşlarımızın bayramını da buradan kutlamak istiyorum. Çok kolay değil insanın yurdundan yuvasından sevdiklerinde ayrı bayram geçirmesi. İnşallah Allah böyle bir afeti bir kez daha ülkemize tüm dünya insanlarına yaşatmaz.” diye konuştu.

Açıklama: C:\Users\emel\Desktop\WhatsApp Image 2023-04-23 at 01.14.51 (2).jpeg

BAŞKAN ERCENGİZ, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ÇOCUK BAYRAMINI DA KUTLADI

Başkan Ercengiz; “Hicri takvim ve miladi takvim arasındaki gün farkında ötürü sürekli geri gelen ramazan bayramı bu yıl Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sadece Türk çocuklarına değil tüm dünya çocuklarına armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını da bayramın üçüncü günü birlikte yaşayacağız. Çocuklarımızın da tüm dünya çocuklarının da bayramını kutlamak istiyorum. İnşallah tüm dünyada olduğu gibi İslam coğrafyasında da savaşların olmadığı, gözyaşının akmadığı nice bayramlara hep birlikte görelim. Bayramımız kutlu olsun.” İfadelerini kullandı.

ÖZÇELİK: “RABBİM İNŞALLAH SEVDİKLERİNİZLE NİCE RAMAZAN BAYRAMLARINA KAVUŞTURSUN.”

Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik yaptığı konuşmada: “Rabbimize hamd ediyoruz, şükür ediyoruz, bizi İslam ülkesinde dünyaya getirdi. Müslüman bir ana babadan ve iman etmiş bir insan olarak hayata devam ettirdi ve Müslümanlarla kardeşiz biz. Ve bu arada tabi ki insanlarımızın ve Müslümanların arasındaki kardeşliğini daha da arttırması adına bayramlar ikram etti ve bende Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum. Rabbim inşallah sevdiklerinizle nice Ramazan Bayramlarına kavuştursun.” dedi.

Milletvekili Özçelik konuşmasını şu şekilde tamamladı:” Tabi ki büyük bir afet sonrasında bu bayramları kutluyoruz. Hep aklımızda şu vardı namaz boyunca geçen yılda deprem bölgesinde yaklaşık 11 ilimizden 10-13 buçuk milyon  insanımızı etkileyen deprem bölgesinde 50 bin kaybımız var. Onlar geçen bayram, bayram namazı kılmışlardı. Bu yıl kılamadılar biz tüm vefat edenlerimize rahmet diliyoruz. Tabi ki bu bayramlarla beraber biz birliğimizi kardeşliğimizi artıracak mutlaka kendi aramızda yaptığımız ilişkilerimizde bir araya geldiğimizde inanıyorum ki hem tarihi hem milli hem manevi değerlerimizi ön plana çıkarmış olacağız. Her bayramda en çok dua ettiğimiz konulardan birisine de söz ederek sözlerime son vermek istiyorum.  Özellikle İslam coğrafyasında, İslam dünyasında mağdur ve mazlumlarla ilgili dua etmek bayramlara has bir konudur.  Dünyanın dört bir tarafında kan ve gözyaşı var ve en fazla İslam dünyasında var. Aslında insanlığın üzerine ceberrüt gibi çökmüş emperyalizm var ve bu emperyalizmin akabinde tabi ki insanların yönetemedikleri için hep sömürge düşüncesinde oldukları için kan ve gözyaşını devam ettiriyorlar. Bunun da sona ermesini arz ediyoruz.” sözlerine yer verdi.

ÖZÇELİK 23 NİSAN ULUSAL EGENENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINI KUTLADI

Milletvekili Özçelik, konuşmasında: “Milletimizin egemenliğini kazandığı 23 Nisan Egemenlik Bayramımızı kutluyorum. Tabi ki deprem bölgesinde şuan onların bayramları acaba nasıl kutlanıyor?  Ona da bakmak lazım ama biz inanıyoruz ki güçlü bir devletiz, devlet- millet iş birliğiyle ve kıymetli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğiyle bu yaraları beraber saracağız. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Saygılar sunuyorum.” dedi.

PROTOKOL, EMNİYET TEŞKİLATININ BAYRAMINI KUTLADI

Burdur Vali Vekili Ahmet Mailoğlu ve beraberindeki protokol üyeleri Burdur Gölü kenarındaki Göl Polis Tesislerinde düzenlenen programa katıldılar. 7 gün 24 saat esasına göre çalışan kahraman Türk  Polis Teşkilatı mensuplarının Ramazan Bayramını kutladılar. Burdur İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik’in ev sahipliğinde gerçekleşen kutlama programında konuşan Burdur Vali Vekili Ahmet Mailoğlu; “Sizler kamunun eli, ayağı gözü kulağısınız. Sizler toplumun huzurunu, sükununu sağlayan insanlarsınız. Gece, gündüz 24 saat nöbettesiniz. Sizlerin çalışmaları, özverileri sayesinde de kentimiz son derece güvenli ve huzurlu ve mutlu bir kent. Bunda herkesin bir payı var ama en büyük pay sizlere ait. Emeklerinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çoluk çocuğunuz ile, ana babanızla, dostlarını ve akrabalarınızla birlikte  nice bayramlara ulaşmanızı temenni ediyor, hepinize hayırlı bayramlar diliyorum.” dedi.

Açıklama: C:\Users\emel\Desktop\WhatsApp Image 2023-04-21 at 15.53.56.jpeg

MÜDÜR BİTİRİK: “ BİZ BÖYLE BÜYÜK BİR AİLEYİZ.”

Kahramanmaraş’tan ilimize gelen depremzede ailelerinin de kutlama programını katıldıklarını belirten  Burdur İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik: “Elim vakaları yaşadığımız şu günlerde bugünde görüldüğü gibi inşallah, millet olarak, devlet olarak, polis teşkilatı olarak yine devletimizin kurumları olarak belediyemiz, emniyetimiz, silahlı kuvvetlerimiz, vatandaşımız, milletimiz depremzede olanımız, olmayanımız biz böyle büyük bir aileyiz.” diye konuştu.

Müdür Bitirik; “Allah nice hayırlı Ramazanlar nasip etsin. Bayramınızı kutluyorum.” dedi.

KONTROL NOKTASI ZİYARETİ  

Burdur Valisi Vekili Ahmet Mailoğu ve beraberindeki protokol üyeleri  Serenler Otel karşısındaki kontrol noktasında görev yapan emniyet ve jandarma personelini ziyaret  ettiler, bayramlarını kutladılar.

JANDARMA ALAY KOMUTANLIĞI ZİYARETİ

Burdur Vali Vekili Ahmet Mailoğlu ve beraberindeki protokol üyeleri Burdur İl Jandarma Alay Komutanlığını ziyaret ettiler, 7 gün 24 saat esasına göre çalışan şanlı Jandarma personelinin bayramlarını kutladılar. Halil İbrahim Kara - Hale PAK

Açıklama: C:\Users\emel\Desktop\jandarma.jpeg Açıklama: C:\Users\emel\Desktop\WhatsApp Image 2023-04-21 at 15.54.02.jpeg