Flaş Haber Yeni

BİNALİ YILDIRIM: “SORUNLARI TORUNLARA BIRAKMAYAN BİR İKTİDARIZ BİZ”

 BİNALİ YILDIRIM: “SORUNLARI TORUNLARA BIRAKMAYAN BİR İKTİDARIZ BİZ”

 
 BİNALİ YILDIRIM: “SORUNLARI TORUNLARA BIRAKMAYAN BİR İKTİDARIZ BİZ” 
Ak Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım Burdur Kültür Merkezi’nde  5 Mayıs 2023 Cumartesi günü saat 14.30’da  yaptığı konuşmada;  Ak Parti İktidarının sorunları torunlarına bırakmayan bir iktidar olduğunu söyledi. 
Yıldırım konuşmasında, “Hiç merak etmeyin, sorunları torunlara bırakmayan bir iktidarız biz. Dahi iyi hizmetleri, daha iyi hizmetlere  dönüştüren bir iktidarız biz. Darbeler ile karşılaştık.  Dayatmalar ile karşılaştık. Gezi ile karşılaştık, 17-25 aralık ile karşılaştık. Ama ay yıldızlı bayrağı yere düşürmedik. Ezanlarımızı dindirmedik. Milletin istiklali, milletin bağımsızlığını astla gölge düşürmedik.” dedi. 
YILDIRIM: “BAYRAMI KİMSEYE VERMEM”
Salonda bulan halkın; ‘Bayram Özçelik belediye başkanı’ söylemelerine ‘hayda’ diyerek yanıt veren  Ak Parti Genel  Başkan Vekili Binali Yıldırım: “sen adama iyilik mi yapıyorsun? Bayramı kimseye vermem. Bayram ve Yasin bizim artık.” sözlerine yer verdi. 
“HIZLI TREM GELİYOR, HABERİNİZ YOK MU?
“Halkın hızlı tren istiyoruz” söylemlerine de yanıt veren Yıldırım: “Geliyor haberiniz yok mu? Geliyor. Hızlı trenimiz de geliyor.” diye konuştu. 
DOSTLUK YOLU
‘Dostluk yolu’ olarak bilinen Burdur-Isparta dağ yoluna da parmak basan Yıldırım: “Dostluk yapalım dedik.  Komşular arasında rekabet olur. Yine Isparta Dostluk yolunda yapacağını yapmış, kendi taraflarını yapmışlar, Burdur’a gelince durmuş. Demek ki biraz Burdur tarafına da itelememiz lazım.” Sözlerine yer verdi.  
“SİZ HER ZAMAN BURDUR’UMUZUN ABİSİ OLDUNUZ”
Burdur AK Parti İl Başkanı Mustafa Özboyacı; “Siz her zaman Burdur’umuzun abisi oldunuz gençlerimizin kankası oldunuz. Bugüne kadar şehrimiz için ne gerekiyorsa elinizden geleni ardına koymadan yardımcı oldunuz. Bugün de bizlerle olduğunuz için kendisine teşekkür ediyorum. Buradaki bütün kalabalık sizleri bekliyor o yüzden sözlerimi çok uzatmayacağım bugün ki kalabalık bize gösteriyor ki Burdur’umuzun bu davaya inandığı üçte üç çıkaracağına sonuna kadar güvendiğini gösteriyor. Burdur’umuza hoş geldiniz.” dedi.


“SİYASETİ LAFIN DOĞRUSUNU SÖYLEYİP İŞİN DOĞRUSUNU YAPARAK ALLAH’IN İZNİYLE BİR BAŞARI HİKÂYESİ OLUŞTURDUK”
Burdur Ak Parti Milletvekili Bayram Özçelik; “…AK Partimizle beraber, vatandaşlarımızla gönül bağı kurduk, hizmet bağı kurduk ve sonuçta siyaseti lafın doğrusunu söyleyip işin doğrusunu yaparak Allah’ın izniyle bir başarı hikayesi oluşturduk. Ve bu başarı hikayesinde sizlerin çabalarını emeklerini gayretlerini çok çok iyi bilenlerden birisiyim ülkemizin genelinde Burdur’umuzda bu hizmetlere yatırımlara imza attınız…” sözlerine yer verdi. 
“BURDUR, DOĞRU ADAMLA DOĞRU ADIMLARLA ÜÇTE ÜÇ YAPMAYA HAZIR”
Burdur Ak Parti Milletvekili Yasin Uğur; “İçinde bulunduğumuz salonu da, yan tarafta da var,  burayı da biz yaptık diye arkadaşlarımız slogan asmışlar burayı da siz yaptınız ben Burdurlular adına sizlere çok teşekkür ediyorum. Türkiye tarihinin en önemli seçimlerinden birine gidiyoruz. Önümüzde bir hafta gibi bir zaman kaldı. Tabi ki hep birlikte çalışmaya devam ediyoruz. Ama bugün burada bu kalabalığı görünce biraz daha aşka ve şevke geldiğimizi ifade etmek istiyorum. İnşallah Burdur doğru adamla doğru adımlarla üçte üç yapmaya hazır.” Sözlerine yer verdi. 
TAM BAĞIMSIZLIĞIN İKİNCİ UNSURU ASKERİ BAĞIMSIZLIK
Ak parti Burdur Milletvekili adayı Prof. Dr. Adem Korkmaz: “Tam bağımsızlığın ikinci unsuru askeri bağımsızlık. Artık bunu da hangi noktaya geldiğimizi hep beraber görüyoruz, askeri alandaki yerli ve milli teknoloji hamlesi Türk üniversitelerinde yetişmiş genç mühendislerimizin, hocalarımızın alın teriyle dünyaya meydan okuyan ve bağımsızlık yolunda en önemli ilmeği elde eden bir noktaya geldik.” dedi.
“VOLKAN BAŞKANIMIZI ALLAH’IN İZNİ İLE BERABER ANKARA’YA GÖNDERECEĞİZ”
Ak Parti Burdur Milletvekili adayı Mustafa Oğuz: “Ben burada bütün salon önünde söz veriyoruz. Volkan başkanımızı Allah’ın izni ile beraber Ankara’ya göndereceğiz.” dedi. 
14 MAYIS GECESİ MEYDANDA BÜYÜK BİR ZAFERE BİSMİLLAH DİYECEĞİZ
Ak Parti Burdur Milletvekili adayı Volkan Mengi; “Biz Recep Tayyip Erdoğan’a ve size inananlarla yola çıktık. Ve inanıyorum ki 14 Mayıs gecesi meydanda büyük bir zafere Bismillah diyeceğiz.” Sözlerine yer verdi. Halil İbrahim Kara – Hale Pak