Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, “Toplam 10 milyon 971 bin 362 TL tutarındaki projemizin yüzde 50’si Belediyemiz imkanları, yüzde 50’si ise SUKAP hibe desteği ile yapılacak olup, projemiz 500 gün içerisinde tamamlanarak hizmet vermeye başlayacaktır” dedi.

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal,ilçeye kazandırılacakAtıksu Arıtma Tesisinin, yüklenici firmaya yer tesliminin yapıldığını müjdeledi. Atıksu Arıtma Tesisinin 10 milyon 971 bin 362 TL tutarında olduğunu, yapım bedelinin yarısının Bucak Belediyesi, yarısının ise SUKAP hibe desteği ile karşılanacağını dile getiren Başkan Ünal, “İller Bankası Genel Müdürlüğünce ihalesi yapılan #Tefenni  Atıksu Arıtma Tesisimiz için Esen İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ile 22 Eylül 2021 tarihinde sözleşme imzalanmış, bugün itibari ile de yüklenici firmaya yer teslimi gerçekleştirilmiştir.

Toplam 10 milyon 971 bin 362 TL tutarındaki projemizin yüzde 50’si Belediyemiz imkanları yüzde 50’si ise SUKAP hibe desteği ile yapılacak olup, projemiz 500 gün içerisinde tamamlanarak hizmet vermeye başlayacaktır. Suyun tek bir damlasına bile eskisinden daha fazla ihtiyacımızın olduğu bu günlerde Atıksu Arıtma Tesisimizin, Tefenni’mize, Burdur’umuza, Vatanımıza ve Milletimize hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz eder, saygılarımı sunarım” açıklamasında bulundu.

HABER MERKEZİ