“GÜCÜMÜZ NEYE YETERSE PAYLAŞMAYA HAZIRIZ” DEDİ

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, bugün saat 13.30’da Ulu Camii avlusunda Burdurlu Ramazan davulcularıyla bir araya geldi. Ramazan aylarında gelenek ve göreneklerimizi yaşatan ramazan davulcularının dertlerini de dinleyen Başkan Ercengiz; “Değerli müzisyen arkadaşlarım; yaklaşık 13-14 aydır covid-19 salgın hastalığıyla mücadele ediyoruz. Geçen yıl en çok etkilen meslek gruplarından bir tanesi sizsiniz. Bunun farkındayız. Geçtiğimiz günlerde Vali bey ile de bir görüşme yapmıştık. Sağ olsunlar belirli desteği sağlayacağını söylemişti. Bizde bu dönemde sizlere katkı vermek için elimizdeki imkanları paylaşalım istedik. Teşekkür ediyoruz. Emeğinize sağlık. Gece gündüz çalışıyorsunuz. İş olması için de şu pandeminin bitmesini bekliyoruz. İnşallah düğün sezonuna kadar pandemi ile bir miktar baş etmiş oluruz. Sizler de yeniden kendiişlerinizi yaparsınız. Bize görev düştüğü sürece biz her zaman bütün esnafımızın, halkımızın emrindeyiz. Bizden bir isteğiniz olur ise bize her türlü ulaşabiliyorsunuz. Olduğu zaman da bir telefon kadar yakınız. Tekrar teşekkür ederim. Evde çoluğa, çocuğa bizden de çok selam söyleyin. Bende sizin bayramınızı kutluyorum” dedi. Davulculara her hangi bir istekleri olup olmadığını sordu.
DAVULDU ESNAFI DESTEK İSTEDİ
Söz alan davulcu Cahit Ak; “Tabi bazı arkadaşlarımız sıkıntıda. Bizi yalnız bırakmazsanız seviniriz” diyerek destek istedi.
“PAYLAŞMAYA HAZIRIZ”
Son sözü söyleyen Başkan Ercengiz; “Bizim derdimiz bine yapmak, veya projeleri hayata geçirmek değil şu anda. Asıl derdimiz insanımızı yaşatmak. Hakikaten bütün esnafımız zor durumda. İnanın bizde bütün kaynağımızı Covid-19 ile mücadeleye harcıyoruz. Bugün eğer bir çocuk evinde aç yatıyorsa vebali hepimizindir. Bununda farkındayız. Gücümüz neye yeterse paylaşmaya hazırız” diye konuştu.

Halil İbrahim Kara