Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Başkan Yardımcısı Ali Say ile birlikte belediye birimlerince kent merkezinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Başkan Yardımcısı Ali Say ile birlikte Cumhuriyet Meydanı düzenleme çalışmaları ile Fen İşleri Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından kent merkezinde sürdürülen çalışmaları yerinde inceledi.  Belediye personeline kolaylıklar dileyen Başkan Ercengiz, incelemelerinin ardından çalışmalarla ilgili talimatlarını verdi. Başkan Ercengiz ve Başkan Yardımcısı Ali Say, inceleme gezisinde Armağan İlci Mahallesi’nde yapılacak yeni pazar yeri kompleksi için alanda inceleme yaptı.
BELEDİYE MECLİSİ TOPLANTISINDA ÇALIŞMALARI AKTARMIŞTI
Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Ekim ayı Belediye Meclisi Toplantısında belediye birimlerince devam eden ve tamamlanan çalışmaları paylaşmıştı. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Fen İşleri Müdürlüğümüz tarafından eski belediye hizmet binası önünün tesviye, sıkıştırma işlemleri başladı ve bitmek üzeredir, biliyorsunuz yeni planlamada bir yol geçişi olacağı için herhangi bir çökmeye ya da süreç içinde yol kullanımına engel bir durum oluşturmaması için gerekli çalışma yapılıyor. Karakent-Kurna-Hacılar-Çendik mevkisi elektrik hatlarını bağladılar, okul yaya geçitlerimiz ve servis duraklarımızın yerleri yeniden boyanıp işaretlendi. Güzelleştirme-2 Parkı kaldırım çalışmalarında sona geldik. Burç Mahallesi Atatürk Caddesi 100 metrelik drenaj hattı çalışması bitmek üzeredir. Muhtelif yerlerde dolgu, sıcak asfalt ve yama çalışmalarımız yeniden açılan cadde ve sokakların stabilize serme ve asfalt hazırlık çalışmalarında da son noktaya gelindi. Yeni Mahallede Demokrasi Parkımızı tamamladık. Sahil Evleri düzenlememizi bitirdik. Menderes, Hızırilyas, Aydınlık Evler ve diğer mahallelerimizdeki eksiklikleri giderilen parkların yanı sıra yeni parklarda kurularak çevre düzenlemeleri tamamlandı. 2 bin 500’e yakın bitki ve çalı dikimini gerçekleştirdik. Sera alanında yaklaşık 100 bin adet şeker tabağı olarak adlandırılan tohum ekimini tamamladılar” açıklamalarında bulunmuştu.

Hayal GİRİŞİM