AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan ve Teşkilat üyeleri ile birlikte yapımı devam eden Burdur Devlet Hastanesi inşaatında incelemede bulunarak Şantiye şefi İnşaat Mühendisi Cemil Çelik’ten bilgi aldılar.

YENİ BURDUR DEVLET HASTAHANESİNE DEPREM İZOLATÖRLER KONUYOR

Deprem İzolatörlerinin konulmaya başladığını belirten Şantiye şefi İnşaat Mühendisi Cemil Çelik, “Projemizde 196 tane deprem  izolatörümüz var. Yaklaşık 60 bin metreküp betonumuz var. Bunun yanında şu anda 11 bin ton civarında demir işliyoruz. Hali hazırda 4 bin tonunu temellerde işledik. Takriben kaba inşaatımız 2021 yılının Ağustos ayında sona erer eğer herhangi bir kaza, bela bir sıkıntımız olmazsa 16.10.2022’de Allah nasip ederse Burdur’da teslim etme niyetimiz var. Yaklaşık 78 bin metrekare inşaat alanımız var. 400 yataklı hastane olarak geçiyor, ekstra 475 yatağa kadar kapasitesi var. Ayrı ayrı teslim merkezleri, kazan dairelerinin olduğu bir projedir. Yaklaşık 800 araçlık otoparkı var.  322 araçlık kapalı otoparkı bulunuyor. Üç bloktan oluşuyor, A Blok ana poliklinik binası, B Blok fizik tedavi merkezimiz, C Blok da teslim merkezimiz, hasta meşguliyet dediğimiz kafeteryalarımız var. Toplamda 78 bin metrekarelik bir inşaat alanımız, 100 bin metrekare de arsa sınırımız var. 196 deprem izolatörü 10-11 milyon TL civarında ve bina 8-9 şiddetine kadar depreme dayanıklıdır, her türlü imkâna donanıma sahiptir. İnşallah Burdur’a güzel bir eser daha bırakacağız. Yıllardır bu işin içindeyiz, iki tane hastane yaptım, üçüncü de Burdur’a nasip oldu. İnşallah o da bize nasip oldu.” dedi.

İlgilerinden dolayı şantiye şefi Cemil Çelik ve çalışanlara teşekkür eden AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, “Depreme dayanaklı şehir Hastanesi konseptinde modern binamızı şehrimize kazandıran başta kıymetli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya, gayretlerinden ötürü milletvekillerimiz Bayram Özçelik ve Yasin Uğur’a, ama özellikle Hastane yapım sürecinde projemize sahip çıkan Burdurlu hemşerilerimize çok teşekkür ederim. Burdur’umuza tekrardan hayırlı olmasını dilerim” şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ