Ak Parti Burdur İl Başkanlığı tarafından Cumhuriyet Meydanı Projesi ve İl Özel İdare Binası’nın durumuna ilişkin basın açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada; adaletli bir takas ile İl Özel İdare Binası’nın Belediye’ye verilebileceğine değinildi.  Ak Parti Burdur İl Başkanlığı yaptığı açıklamada; “Değerli Burdur Kamuoyu, Görüşlerimizi geçen hafta beyan ettiğimiz halde çarpıtmaya çalışan bir anlayışla karşılaştığımızı görerek Meydan düzenlemesi hakkında doğruları anlatmak için ikinci bir açıklamaya ihtiyaç duyulmuştur. AK Parti olarak Burdur’umuza hizmet aşkıyla şu an onlarca projemiz devam ederken, Tabi ki kentimizin kalbi olan ve şehrimizin yeni yüzü olacak Cumhuriyet Meydanı için her zaman var olduğumuzu, Burdurlumuzun daha çok istifade edeceği, birçok hizmete açık, geniş bir Meydan Projesine destek olacağımızı sadece olacak olan kaldırım düzenlemesine olumsuz baktığımızı kamuoyuna açıklamıştık. Bu konular çerçevesinde AK Partili Burdur Belediye yönetimi döneminde Belediye Başkanımız Sayın Sebahattin Akkaya’nın gayretleri ve dönemin CHP Meclis üyelerinin İmar komisyonunda desteği ile 1/5000’lik imar planına işlenen Meydan Projesi neydi? Neden Bu meydan Projesini CHP’li Burdur Belediyesi Uygulamadı? Yoksa il özel idare binamızın bitişiğindeki parsele Ticari alan ruhsatı vererek inşaat yapmasına izin verdiği için mi yapamıyor?

“ADALETLİ BİR TAKASA VARIZ”

Burdur ilimizin il geneli 193 köyü vardır. Köylerimize hizmet etmek için kullanılan Cumhuriyet Meydanındaki özel idare hizmet binası yine bütün köylerimizin hakkı olan bir binadır ve tapusu hazineye ait değil tamamı il özel idareye aittir. Bu nedenle şehir merkezimizin ve köylerimizin hakkını koruyan adaletli bir takasa varız. Burdur Valiliğinin talebi ile Özel İdare Binasının Ticari Alana Dönüştürülerek kıymet takdirini belirleyebilmek için Belediye Meclisinde bu istek niye karşılanmamıştır? İl Özel İdare Binasının Köylerimize hizmet ve yatırım yapan il Özel İdareye ait olduğunu niye Gözden Kaçırmaya Çalışılıyor? Vizyonsuz bir Belediye olduğu için 7 yıldır özel İdare binasını belirli bir bedel ödeyerek almak için girişimde dahi bulunamamıştır. Takastan ise yine kaçmaktadır. Burdur kamuoyunun yakından takip ettiği yeni Hastanemizin yapılabilmesi için siyasi çıkar uğruna vazgeçilen Takası tekrar hatırlatmak isteriz; CHP’li Burdur Belediyesi 2015 yılında Valilik ve Sağlık il müdürlüğü ile üçlü protokol yaptığı halde 200 yataklı Camlı hastane ve arsası karşılığında Tefenni yolundaki Belediye arazisinin Takasından vazgeçerek şehrimize yeni modern bir hastane yapılmasına dolaylı olarak izin verilmemiştir.

“AK PARTİ OLARAK HER ZAMAN VARIZ”

Kısacası Takas ile takasa konu olacak olan arazilerin yine Burdur’umuza kazandırılması için üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız! Fakat Meydan Projesi gündeme geldiği günden bu güne Sayın Valimiz Ali Arslantaş ile CHP’liler neden ayrı ayrı görüşmeler yaptılar? Bu işin muhatabı CHP’li Burdur Belediyesi mi? CHP il Başkanı mı? CHP Burdur Milletvekili midir? CHP il Başkanı “Daha Güzel bir Meydan için biz Hazırız” derken Meydan Düzenlemesinin Tek yetkili Merci CHP’li Burdur Belediyesi olduğunu unutuyor  mu? Yoksa Belediye Başkanı Onu da mı dinlemiyor? Özetle Burdur için geniş bir meydan projesini CHP’li Belediye Yönetimi Ticari inşaat ruhsatı vererek baştan engel olmuşken, bu haliyle meydan yapılacak olursa Kaldırım düzenlenmesinden farkı kalmayacağını hatırlatır çok geç olmadan ve her şeye rağmen Özel idare binası için adaletli bir takas ile otoparkı ve alt geçitleriyle trafiksiz bir meydan projesine AK Parti olarak her zaman varız!” Açıklaması yapıldı.

Haber Merkezi