AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi kampüsünün bulunduğu alana yapılan AFAD binasında incelemelerde bulundu. Bu yıl tamamlanarak hizmete girmesi planlanan binanın 18.5 Milyon Liraya mal olduğunu açıkladı. Burdur İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan, AFAD İl Müdürü Yasin Tokgöz’ün hazır bulunduğu inceleme sonrası basın mensuplarına konuşan Başkan Mengi;  “AFAD İl Müdürlüğümüz 18 Bin metrekare arazide 6 Bin metrekare kapalı alanla büyük bir kampüs. Bu kampüsümüzde il müdürümüz ve ekibi inşallah büyük bir gayretle büyük bir sistem oluşturarak Burdur’umuzdaki olası afetlere hazırlıklı olacağız. 18,5 Milyonluk yatırımı şehrimize kazandırmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi konuşmasında şunları kaydetti: “Bugün bir hizmetimizi daha tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz. Burası kampüs olmuş. Şu an AFAD kampüsündeyiz. 3 müdürlüğümüz ayrı ayrı binalarda hizmet verecekler. Burası 18 Bin metrekare arazide 6 Bin metrekare kapalı alanla büyük bir kampüs. Tabii ki AFAD bizim için çok önemli. Burdur deprem bölgesinde yer alıyor. Hem depreme hem de orman yangınları, sel felaketleri iklim değişikliği nedeniyle birçok olay ülkemizde yaşanır hale geldi. Bunlara da hazırlıklı olmamız gerekiyor. Bu kampüsümüzde il müdürümüz ve ekibi inşallah büyük bir gayretle büyük bir sistem oluşturarak Burdur’umuzdaki olası afetlere hazırlıklı olacağız. Tabi rabbim inşallah o günleri göstermesin ama bizimde hazırlıklı olmamız lazım. Ben burada hizmet eden bütün arkadaşlara, yüklenici firmamıza, il müdürümüze ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Güzel bir iş ortaya koyulmuş. Sona geldik, kısa zamanda bitecek. 18 milyonluk yatırımı şehrimize kazandırmaktan mutluluk duyuyoruz. Bizler vaatlerimizi sırayla yapmaya devam ediyoruz. Burdur’umuzda birçok vaadimiz bitmek üzere ve 2023’te, Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılında şehrimize birçok binayı, hizmeti kazandırmak üzereyiz. Şehrimize bu hizmetleri yapmaktan mutluluk duyuyoruz.”

BAŞKAN MENGİ CUMHURİYET MEYDANINI ELEŞTİRDİ: “BETONLAŞMADAN BAŞKA BİR ŞEY YAPMIYORSUNUZ” DEDİ

Burdur Belediyesi tarafından Burdur Cumhuriyet Meydanı düzenlemesi hakkında bir takım eleştirilerde bulunan AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi; “Ama bazıları da sadece söylemde hizmet yapıyor. Görüldüğü üzere.

Bugün Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan bir etkinliğimizde yer aldık. Meydan bitmek üzere ama bizlere ağır eleştirilerde bulunan,  ‘Betondan başka bir şey yapmıyorsunuz’ diyen CHP’li Burdur Belediyesi, bugün görüldüğü üzere meydanda betondan başka bir şey görmedik. Çok kötü bir işçilikle Cumhuriyet Meydanı Burdur halkıyla yüzleşiyor. İnşallah 2024’te onların hepsini biz düzeltiriz. Şehrimize yine belediyecilik anlamında hizmetler katmaya devam edeceğiz. Bu hizmet binasıyla da şehrimizin büyüdüğünü gösteriyoruz. Şehrimizi sağa, sola her yere büyütmek istiyoruz. Şehrimizin büyümesi lazım. Bölgemizin de parlayan yıldızı olması lazım. Bununla ilgili gayretlerimiz ortada. Her türlü iş birliğine de hazırız.” diye konuştu.

BAŞKAN MENGİ ALTYAPI EKSİKLİĞİNE DİKKAT ÇEKTİ

Gerek AFAD binasının yapıldığı alan, gerekse aynı alanda inşa edilen TOKİ bilarının bulunduğu alanda altyapı eksikliklerine dikkat çeken Başkan Mengi; “AFAD kampüsümüzün olduğu bölgede altyapı sorunları var. Burdur Belediyesi’nden bunu çözmesi noktasında bir çalışma bekliyoruz. Altyapı konusunda da desteğiz. Hem üniversitemizin hem AFAD kampüsümüzün hem cezaevimizin hem TOKİ’mizin buralarda bir altyapı sorunları var. Bu sorunlarla maalesef Burdur Belediyesi şu ana kadar bir adım atmadı. Ama buradan Burdur Belediye Başkanına ve Belediye Meclisi’ne çağrım var. Buradaki altyapı çalışmalarına AK Parti hükümeti olarak, vekiller olarak destek olmak istiyoruz. Bir çalışma yaparak buranın altyapı sorunlarını bitirip bu bölgeyi bir an önce şehre kazandırıp hatta,  imar planında kafa yorup burada bir şehirleşme yapılması gerekiyor. Burdur’umuza bu bölgeyi kazandıralım. Tekrardan Cumhurbaşkanımıza, milletvekillerimize, sayın valimize, il müdürümüze, ekibine, yüklenici firmamıza hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. AK Parti olarak bir hizmeti daha kazandırmaktan mutluluk duyuyoruz. Şehrimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

AFAD İL MÜDÜRÜ YASN YOKGÖZ BİLGİ VERDİ

AFAD İl Müdürü Yasin Tokgöz basın mensuplarına verdiği bilgide;  “Binamız 2016 yılında yer teslimi yapılmış olup üniversitemizin yerleşke alanı içerisinde 18 bin metrekare alana kurulu. Afet ve Acil Durum Müdürlüğü olarak ihalesi yapılmıştır. 2019 yılında ihaleyi alan firma işi bırakmasından dolayı 1.5 yıl inşaatımızın yapım işlerine ara verildi. 2019 yılının sonlarında yeniden ikmal ihalesi sonrasında yeni bir firmaya ihale verilerek yapımı şu an için yüzde 95 seviyelerine gelmiştir. Bu ayın sonuna doğru geçiş kabul işlemleri başlayacak. Allah nasip ederse (2022) Ağustos ayına doğru da taşınma işlemi gerçekleşecek. Binamız 18 bin metrekare alan içerisinde 6 bin metrekare kapalı alandan oluşuyor. Kampüs alanı içerisinde 3 tane hizmet binamız var. Birisi Afet Müdahale Şube Müdürlüğü Hizmet binası, birisi Yönetim Hizmetleri hizmet binamız ve arka tarafta da Afet ve Acil durumlarda kullanılmak üzere Afet Kriz Merkezi binamız var. İnşaatımızın yapım sürecinde, bugüne kadar ki aşamada sayın Valimiz başta olmak üzere vekillerimiz, il başkanımız süreci yakından takip ettiler. İlimize afet ve acil durumlarda kullanılabilecek çok güzel bir hizmet binası kazandırmış olduk. Aslında biz buraya daha önceden taşınmış olacaktık ama ikmal süreci biraz uzadı. Rabbim ilimize ve ülkemize afetler yaşatmasın. Orman yangınları, sel felaketleri, depremler olsun ülkemiz afetselliği yoğun olan bir ülkeyiz. İlimize baktığımızda da deprem başta olmak üzere sel felaketleri, kaya düşmeleri olsun afetler yaşadığımız bir il. Bu açıdan bu il binası, ilimizdeki olası afetlere koordine, hızlı ve etkin mücadelede çok katkı katacağına inanıyorum. Emeği geçen başta sayın Valimize, vekillerimize ve il başkanımıza teşekkür ederim.” dedi.

Halil İbrahim Kara