AK Parti İl Kadın Kolları 6’ıncı Olağan Kongresinde, mevcut başkan Zeliha Bağcı, güven tazeledi

AK Parti Burdur Kadın Kolları Başkanlığı 6’ıncı Olağan Genel Kurulu, Necip Fazıl Kısa Kürek Konferans Salonunda düzenlendi. Kongreye, AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi, AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, AK Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, AK Parti Kadın Kolları Seçim İşleri Başkanı Şaziye Gündüz başta olmak üzere ilçe belediye başkanları, il ve ilçe kadın kolları başkanları, parti yönetimi ile partililer katıldı. Divan heyetinin oluşturulması ile başlayan kongrede, Saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu. Protokol konuşmaları öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kadınlara hitabı ve AK Parti Burdur İl Kadın Kolları Başkanlığının kent genelinde yaptıkları çalışmaları anlatan video izlendi.
AK Parti İl Kadın Kolları 6’ıncı Olağan Genel Kurulunun ilk konuşmasını mevcut başkan Zeliha Bağcı gerçekleştirdi. İl Kadın Kolları Başkanı Zeliha Bağcı, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, ‘Kadın siyasetin öznesidir’ dediğinde başladı bizim hikayemiz, kadın siyasette zarafetin, nezaketin simgesidir dediğinde anladık üzerimize düşen sorumluluğun, hanım kardeşlerim dantel işler gibi işleyecekler siyaseti dediğinde biz de varız deme sırasının bize geldiğini anladık. Yüreğinize ektiğiniz merhamet tohumları ile gönüller kazanmaya geldik. Bizim davamız haktır dedik, haklı olana canımız pahasına olsa da savunuruz demeye geldik.  Göllerin, güllerin ve gönüllerin diyarında, yüreklere dokunup, sipsinin tınısında, Kibyra’nın gölgesinde, barutlu suyunun kokusunda, dağlarındaki salebin tadında yapılacak çalışmalarımızın başlangıcıdır kongremiz, 6’ıncısı düzenlediğimiz kadın kolları kongremiz ile Burdur’umuzun her bir mahallesinde, her bir köyünde gönüler kazanmaya geldik. Heyecanlıyız, heyecanımız davaya olan inancımızdandır. Samimiyiz, samimiyetimiz bu coğrafyanın mayası ile yoğrulmamızdandır, merhametliyiz, merhametimiz mazlumların derdine derman olabilmek için çalışmamızdandır, gayretliyiz, gayretimiz davamıza olan sadakatimizdendir, AK Parti 19 yıllık iktidarında Türkiye’nin geleceği ile ilgili hayali, vizyonu, hedefi, projesi ve programı olan tek parti olarak yer etti gönlümüzde, bizler de yol arkadaşı bildiğimiz sizlerle birlikte 2023’te, 2053’te ve 2071’de hazırız demeye geldik. Sözlerime son verirken üstat Necip Fazıl’ın şu dizelerini paylaşmak isterim sizlerle; “göklerin merhamet dolu olduğuna inanıyorum, Biz ise nefsimizin beton çatısını tepemize dikmiş yaşamayı öğreniyoruz. Merhamet, alem bu temel üzerinde. Eğer toprağa, tohuma hatta kire, lekeye merhamet olmasaydı, su olur muydu? Rengi merhamet,  sesi merhamet,  pırıltılı, su. Ne duruyorsunuz sökün sahte su borularını, ev ev merhamet şebekesi kurun, tepelerinizdeki çatıları da yıkın, göklerle temasa geçin, o zaman göreceksiniz acı su borularından kendi kendine tatlı su akacak ve başlar üstünde güneşe yol veren kubbeler yükselecek.” Hepinizi Rabbime emanet ediyorum” şeklinde konuştu.  Başkan Akgün’ün konuşmasının ardından Faaliyet ve Denetim Raporları ibra edildi.
AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur, “Biraz önce videoda da izledik, Sayın Cumhurbaşkanımız her zaman bunu toplantılarda da söyler, siyasete zarafet getiren kadın kollarımız diye çünkü kadınlar naiftir, naziktir, ikna edicidir. Sayın Cumhurbaşkanımız bunu iyi bildiği için sahada sizin olmanıza çok önem veriyor. Malumunuz 2023’te seçimlerimiz var ama 2023’e gelmeden öncede biz her zaman sanki yarın seçim varmış gibi çalışmalarımıza devam etmeliyiz. Ben çok iyi hatırlıyorum, mahalle mahalle, sokak sokak, ev ev gezerken, kadın kolları teşkilat üyelerimizle birlikte çok güzel anılar biriktirdik. Bizim açamadığımız kapıları, sağ olsunlar kadınlarımız sayesinde kapılar açıldı ve biz Cumhurbaşkanımızı anlattık ve sizlerde bir gönül köprüsü kurdunuz. Allah hepinizden razı olsun. Önümüzdeki dönemde de malum 2023’te seçimlere gidiyoruz, sahada olmamız lazım, biz milletvekilleri olarak zaten sahada olmaya gayret ediyoruz, parti yönetimimizde öyle, kadın kollarımız da biraz daha sahada olursa artık kongrelerimizde bitti, icraat zamanıdır daha çok sahada olma zamanıdır. Ben Zeliha başkanımın şahsında yönetim kurulu üyelerinin, ilçelerimizde yeni seçilmiş olan ilçe başkanlarımız ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyorum, başarılarının daim olmasını diliyorum, daha öncede görev almış olan bütün kadınlarımıza da teşekkür ediyorum. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum” diye konuştu.
AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, “Kongremizin güzelliklere hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum.  Kongrelerimizi gelecek seçimlerimize hazırlamak için hemen gerçekleştiriyoruz ve önümüzdeki ilk seçimde de kadın kolları teşkilatımızın güçlü ve zinde bir şekilde özellikle Burdur’da olan ilçelerinde faaliyette bulunan tüm kadınlarımızın daha aktif bir şekilde siyasete mührünü vurması için bu kongrelerimizi gerçekleştiriyoruz. Biraz önce Cumhurbaşkanımız kale içten fethedilir diye bir ifade kullanmıştı. Biz onu Yasin vekilimde ifade etti, seçimlerde çok yaşadık. Evindeki ilini erkenden bırakıp, parti teşkilatındaki mahalle ve köye gitmek için gelen kadınlarımızdı. Bunu çok net gördük, ana kademe de var ama ana kademeden önce geldiklerini gördük, ben kadın kolları toplantılarında çok ifade ederim, o yaşadıkları, o hikayeleri de hep gördük.  Özellikle Cumhurbaşkanımızın İstanbul İl Başkanıyken kadına verdiği ayrı bir önem sonra büyükşehir belediye başkanıyken siyasete soktuğu daha sonra başbakanken ve cumhurbaşkanıyken hala bu noktada faaliyetlerini çok net görüyoruz dolayısıyla biz bu çalışmalarımızda partimizi güçlendirmemiz için bir çalışmanın ve gayretin içinde olacağız. Biraz daha fazla önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk seçiminde daha fazla gayret gerekiyor, çok büyük oyunlar oynanıyor, ülkemiz üzerine oynanan bu oyunları biz mutlaka püskürtmemiz lazım, nasip olursa görüşemedim mecliste, Selda başkanımla şunu görüşmek istiyorum, şimdi anket yapıyorlar, araştırma yapıyorlar, televizyonda değerlendiriyorlar, bu haftasonu seçim olsa, kime oy verirdiniz diyorlar, inanın benim gönlümden şöyle bir şey geçiyor, inşallah bu bir niyet olur, bir dua olur da, 2023 seçimlerinde AK Parti’de liderimiz ve cumhur ittifakı başarıyla çıktığı zaman tüm televizyonlara çıkanların şunu söylemelerini arzu ediyorum.  Öyle bir niyetim var, evet bu seçimleri yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kazandı, yine AK Parti kazandı, yine Cumhur İttifakı kazandı ama biz AK Parti’nin kadın kollarını ve gençlik kollarını hesap edemedik desinler. Allah’ın izniyle bunu başaracak güçteyiz ve bu noktada da iyi çalışacağız, azimle çalışacağız” ifadelerini kullandı.
AK Parti Antalya Milletvekili AK Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, “Antalya’da da birlik ve beraberlik içinde tüm kongrelerimizi gerçekleştirdik ve bugün burada Burdur Kadın Kolları Kongremizdeyiz.  Ve bütün kongrelerimizi aynı birlik ruhu ile bayram havasında yapmaya devam ediyoruz ancak şunu söylemek istiyorum ki kadın kolları kongrelerimiz bir başkadır çünkü burada kadınlar var, burada anneler, kız kardeşler, eşler var. Burada maziden aldığı mirası bizlere devreden annelerimiz var, o mirasın yeni sahipleri, güzel kültürümüzün yeni taşıyıcıları gelinlerimiz, kızlarımız var. bugün burada kendisine dayatılan her türlü yaptırıma meydan okuyup, modern dünyada yerini almış kadın çiftçimiz, esnafımız, doktorumuz, eczacımız kısaca bugün burada kadınlarımız var. Bu salonda büyük ve güçlü Türkiye idealimizi, nesillerimize her alanda taşıyacak olan Müslüman Türk kadınları var, birçok yerde ayrışma ve kavganın kaynağı olan kongreler, AK Parti’de birleşmenin, birlik olmanın sembolü olmuştur çünkü bu hareketin temellerinde inana bir avuç kadının, bir kahvenin 40 yıllık hatırı vardır diyerek harekete geçmesi vardır çünkü bu hareketin temellerinde biz hep birlikte başaracağız diyerek, davamızı diğer teşkilatlarımızı yalnız bırakmayan AK Kadınlarımız var. Ülkemizde tüm partiler ve siyasi hareketler kadınlara verdikleri önemi anlatıyorlar, kadınlar için şiirler okuyup, methiyeler düzüyorlar, Nene Hatun’u, Kara Fatma’yı dillerinden eksik etmiyorlar fakat iş kadınlara görev vermeye geldiğinde bütün verdikleri sözleri unutuyorlar.  Bunun tek bir istisnası var ülkemizde tabi ki AK Parti. Bizim geleneklerimiz kadın ve erkeği ayrı görmez, bizim geleneklerimizde kadın ve erkek bir bütünün iki parçasıdır. Yarışmazlar, omuz omuza var olurlar, işte bu geleneği Türk siyasi hayatına yerleştiren, bizim partimiz AK Parti’dir, hani diyoruz ya onlar konuşur, AK Parti yapar, bu konuda onlar konuşuyor, bizim partimiz kadınıyla, erkeğiyle yine bir birliği temsil ediyor. AK Parti döneminde kadınlarımızın ekonomik, sosyal ve siyasi hayatın içinde olması için getirilen yenilikleri hepimiz biliyoruz daha da fazlasını hep birlikte, kadınımızla, erkeğimizle omuz omuza yapmaya devam edeceğiz” dedi.
AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, “Evler önemli, evlerde eşlerimiz bizlere büyük destek oluyor ana kademeye, onların desteği olmasa biz burada sapasağlam dimdik duramayız, ben tekrardan bütün hanımefendilere bu davaya verdiğiniz destekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımızı dinledik, Cumhurbaşkanımızı örnek alıyoruz, onun yolundan gidiyoruz hamdolsun, Cumhurbaşkanımız bu partiyi kadınların üzerine kurdu, kadınlar bu partinin orta direğidir. Kadınları en güzel duygularıyla, en samimi duygularıyla yolda yürürken, bizlere büyük kolaylıklar sağlıyorlar. Biz bunun farkındayız, elimden geldiğince Kadın Kolları Başkanım ve yönetimlerine, ilçe kadın kolları başkanlarımız ve yönetimlerine her zaman, her şekilde yardımcı olmaya çalışıyorum. Kadınlarla beraber inşallah bu kongreden sonra sahada olacağız özellikle evlere girmenin anahtarı sizlersiniz, tabi ki biz hemen evlere giremiyoruz ama o sizin samimiyetiniz, güler yüzünüz kapıları hemen açıyor. Ben kongremizin hayırlı olmasını diliyorum, sağ olun, var olun, Allah’a emanet olun” açıklamalarında bulundu.  Protokol konuşmalarının ardından canlı bağlantı ile Lütfiye Selva Çam’ın kadınlara hitabı izlendi.  Seçimlere geçilen kongrede, mevcut başkan Zeliha Bağcı, güven tazeledi.
Hayal GİRİŞİM