Yunus Erkan 6. Olağan Genel Kurul Kongresinde Ak Parti Burdur İl Gençlik Kolları Başkanı seçildi

Adalet ve Kalkınma Partisi Burdur İl Gençlik Kolları Başkanlığı 6. Olağan Genel Kurul Toplantısını tamamladı. Dün tek liste halinde yapılan genel kurulda Yunus Erkan başkan seçildi. Dün Necip Fazıl Kısakürek Konferans Salonu’nda 14.00-16.00 saatleri arasında yapılan genel kurulun divan başkanlığını MKYK Üyesi Hasan Aktan yaptı.  Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan genel kurulda divan teşekkülünün ardında Ulu Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşımız okundu.  Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı, Merkez Yürütme Kurulu üyesi Abdurrahim Sönmez,  AK Parti MKYK  üyesi Oğuzhan Cevat Emre, Ak Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Yasin Uğur, Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan,  İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, İl Kadın Kolları Başkanı Zeliha Bağcı,  İlçe belediye başkanları, ilçe parti başkaları, yönetim kurulu üyeleri, belediye ve il genel meclisi üyeleri,  önceki dönem  Ak  Parti Burdur İl Başkanları ile  çok sayıda parti üyesi gencin katıldığı kongrenin açılış konuşmasını bir önceki dönem Ak Parti Gençlik  Kolları Başkanı Hasan Yağcı yaptı. Faaliyet ve yönetim kurulu raporunun okunup ibra edilmesinden sonra protokol konuşmalarında bulunuldu.

MYK ÜYESİ SÖNMEZ; “ÜMMET COĞRAFYASININ UMUDUYUZ”

Konuşmasına görevini layıkı ile yapan ve teslim eden Hasan Yağcı’ya teşekkür ederek başlayan  Ak  Parti Genel  Başkan Yardımcısı ve MYK Üyesi Abdurrahim Sönmez; görevi devir alan Yunus Erkan’a Muvaffakiyet diledi.  Gençlere de seslenen Sönmez; “Biz bu davaya sımsıkı sarılmayız arkadaşlar. Bizler sadece Türkiye’nin değil, ümmet coğrafyasının umuduyuz. Bizler, böyle bizi gördüğü zaman sevinen mazlum coğrafyanın umuduyuz. O yüzden bunların gerekliliklerini yerine getirmek işte bu salonumuzdaki genç kardeşlerimizin boynunun borcu” dedi.

ÖZÇELİK; “BÜYÜK BAŞARI ELDE EDERİZ”

Adalet ve Kalkınma Partisi Burdur Milletvekili Bayram Özçelik; “2023’te 61 bin 836 genç oy kullanacak. Oy kullanacak gençlere ulaşmamız gerekiyor. Ulaştığımızda büyük başarı elde edeceğiz” sözlerine vurgu yaptı.

UĞUR; “İLKELİ VE DÜRÜST SİYARET YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Adalet ve Kalkınma Partisi Burdur Milletvekili Yasin Uğur konuşmasında; “2002’den bu tarafa sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte partimiz kurulduktan sonra ilk seçimlerden sonra ilkeli ve dürüst bir şekilde siyaset yapmaya çalışıyoruz” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı siyasetin milletin gönlünde bir yer edindiğinin altını çizdi. Dava bilincine dikkat çekti.

MENGİ; “DOĞRUNUN PEŞİNİ BIRAKMADIM,  BIRAKMAYACAĞIM”

Ak Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi; “Hamt olsun bu partinin gençlik kollarında uzun yıllar görev yaptım. Mücadele ettim. Asla doğrunun peşini, haklının peşini bırakmadım. Hamt olsun ömrümüzün sonuna kadar sizlerle beraber bırakmayacağız” sözlerini kaydetti.

YAĞCI; “BAYRAK DEĞİŞİMİ”

Kongrenin açılış konuşmasını yapan bir önceki dönem İl Gençlik Kolları Başkanı, İl Başkan Yardımcısı Hasan Yağcı; “Bugün tam 3 yıl sonra bayrak değişimi için toplanmış bulunmaktayız. Aslında anlatılacak çok şey var.  Lakin ben sözlerimi fazla uzatmak istemiyorum. 28 Ocak 2018 de yaptığımız kongrede yönetim kurulumuzla göreve başladığımızdan beri her zaman gençlik kolları için bir fazla taş koyabilmek, her gün daha fazla gence ulaşabilmek için çalıştık” diye konuştu.

ERKAN; “BÜYÜK MUTLULUKTUR”

Açık oylama ile yapılan genel kurulda Başkan seçildikten sonra teşekkür konuşmasında bulunan  AK  Parti Burdur İl Gençlik Kolları Başkanı Yunus Erkan; “ Bugün 6’ıncısını düzenlediğimiz Ak Parti  ile Gençlik Kolları kongremizi yapıyor olmak,  biz gençler için büyük bir heyecan ve mutluluktur” dedi.  Kongre birlikte fotoğraf çekimi ile son buldu. 

Halil İbrahim Kara