AK Parti Bucak İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ali Kaynak, beraberindeki gençlik kolları yöneticileri ile birlikte 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla Bucak Cumhuriyet Caddesi ve Süleyman Demirel Bulvarında milli şair Mehmet Akif Ersoy’un Safahat kitabını armağan etti.  İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ali Kaynak böylesine anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdikleri için AK Gençlik olarak gurur duyduklarını ifade etti.

“BIRAKTIĞI MİRASA SAHİP ÇIKACAĞIZ”
Ziyaretler sırasında vatandaşlarla sohbet eden İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ali Kaynak, “Mehmet Akif Ersoy her türlü zulmün karşısında dik durdu. Vatanını, memleketi böyle seven gençlerin oluşmasına neden oldu. Türkiye sevdasıyla çarpan biz gençler oldukça, büyüklerimizin mirasına sahip çıkacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın! İstiklal Marşımızın kabulünün 97. yıl dönümünde, Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi

“MEHMET AKİF’İ UNUTTURMAYACAĞIZ”
Devamında konuşan Kaynak, Ünlü vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy, Türk milleti için çok önemli değere sahiptir. Onun gibi iman sahibi ve dava adamlığı gibi niteliklere sahip yetişen nadir şairlerimiz vardır. Mehmet Akif Ersoy gibi milli şairlerimizi unutturmayacağız. Bu tarz büyüklerimizin mirasına sahip çıkmayı her zaman görev ve sorumluluk olarak görmekten dolayı gurur duyuyoruz. Asım’ın nesli…diyordum ya…nesilmiş gerçek İşte çiğnetmedi nâmusunu, çiğnetmeyecek.. .” ifadelerine yer verdi.

HABER MERKEZİ