Avrupa Uluslararası Grafik Tasarım Derneği himayelerinde ünlü grafik sanatçılarının eserlerinin yer aldığı -‘Adalet Hayalinde’ konulu grafik tasarım sergisi, sanatseverlerin beğenisine açıldı.

Avrupa Uluslararası Grafik Tasarım Derneği himayelerinde, Uluslararası Grafik Dizayn Festivali kapsamında düzenlenen ‘Adalet Hayalinde’ konulu grafik tasarım sergisi, Burdur Şehir Kulübünde düzenlenen törenle sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Serginin açılış kurdelesini, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP Kadın Kolları Başkanı Zinet Gezer kesti.  Ünlü grafik tasarımcıların 143 eserinin yer aldığı sergi hakkında bilgi veren Avrupa Uluslararası Grafik Tasarım Derneği Temsilcisi Oktay Barkın, “Adalet Hayalinde konulu sergimizde dünyanın birçok ünlü grafik tasarımcı jürisi tarafından seçilmiş, 143 eser bulunuyor. Bu eserlerin yanı sıra 40 tane de özel davetli sanatçı yer alıyor. Dünyanın her yerinden Amerika, Rusya, İran, Çin, Endonezya aklınıza hangi ülkeler gelirse, o ülkelerin ünlü grafik tasarımcılarının eserlerini sergiliyoruz” açıklamasında bulundu.
‘Adalet Hayalinde’ konulu grafik tasarım sergisine ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Alanında önemli bir sergi, Burdur olarak bu sergiye ev sahipliği yapmaktan son derece mutluyuz çünkü Burdur zaten yetişmiş insan gücüyle, eğitime ve kültüre verdiği değere, bu tür etkinliklere her zaman iyi ev sahipliği yapan bir şehirdir. Bu anlamda da Burdur’un böyle bir etkinlikte buluşmasının son derece mutlu olduğumu ifade etmek isterim. Hafta sonuna kadar açık olan sergimize tüm halkımızı davet ediyoruz. Katılanların oldukça keyif alacağı önemli bir grafik tasarım sergisidir. Teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Sergide, Başkan Ercengiz’e, Başkan Yardımcısı Ali Say eşlik etti. Açılış töreni, grafik tasarımcıların eserlerinin incelenmesi ile sona erdi.

Hayal GİRİŞİM