Burdur İl Emniyet Müdürlüğü trafik ekiplerince icra edilen denetimlerde toplam 496 araçtan 76’sına idari para cezası kesilirken, 27’si trafikten men edildi

Burdur İl Emniyet Müdürlüğü, Trafik tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından 18-20 Aralık tarihleri arasındaYük Taşıyan Araçlara yönelik denetimler yapıldı. Denetimlerde, 496 araç ve sürücü kontrol edildi. Trafik ekiplerince yapılan kontroller sonucunda, (2) araca/sürücüsüne, 30/1-A maddesi (Servis freni, lastikleri, dış ışık donanımından yakını ve uzağı gösteren ışıklar ile park, fren ve dönüş ışıkları noksan, bozuk veya teknik şartlara aykırı olan araçları kullanmak), (31) araca/sürücüsüne, 31/1-B maddesi (Kamyon, çekici ve otobüslerde, takoğraf bulundurmamak, kullanmamak veya kullanılır şekilde bulundurmamak), (15) araca/sürücüsüne, 34. maddesi (Muayenesi yapılmamış araçla trafiğe çıkmak), (6) araca/sürücüsüne, 49/3 maddesi (Ticari amaçla yük ve yolcu taşıyan motorlu taşıt sürücülerinin; taşıt kullanma sürelerine aykırı olarak taşıt kullanması ve bunlara taşıt kullandırılması), (2) araca/sürücüsüne, 51.maddesi (Yönetmelikte belirtilen hız sınırını aşmak), (2) araca/sürücüsüne, 64. maddesi (Yönetmelikte belirtilen şekilde araç ışıklarını kullanmamak)
(3) araca/sürücüsüne, 65. maddesi (Taşıma kapasitesinin üstünde yük ya da yolcu taşımak).
(15) araca/sürücüsüne ise Karayolları Trafik Kanununun diğer ilgili maddelerinden toplam (76) araca/sürücüsüne Trafik İdari Para Cezası uygulanırken, (27) araç trafikten men edildi.


HABER MERKEZİ