Milli Eğitim İl Müdürlüğü tarafından KOVİD-19 tedbirlerinin tamamlanması ile birlikte il genelinde toplam 254 okulda, 25.050 öğrenci Pazartesi günü yüz yüze eğitime başlayacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Mart’ta ise ilkokul 1, 2, 3, 4. sınıflar ile 8. ve 12. sınıf öğrencilerinin de yüz yüze eğitimlerine başlayacaklarını duyurmasının ardından Burdur’da koronavirüsle mücadelede tüm tedbirler tamamlandı. Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tamamlanan hazırlıklar doğrultusunda il genelinde toplam 254 okulda, anaokulunda 6 bin 978, 1’inci sınıfta 3 bin 173, 2’inci sınıfta 2 bin 970, 3’üncü sınıfta 3116, 4’üncü sınıfta 3 bin 83, 8.’inci sınıfta 3 bin 41 ve 12. sınıfta 2 bin 689 olmak üzere toplam 25 bin 50 öğrenci Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen haftalık ders çizelgelerine göre yüz yüze eğitime başlıyor.
KENT MERKEZİNDE 96 OKUL
Belirlenen eğitim takvimi kapsamında Burdur kent merkezinde ise resmi ve özel 11 anaokulu, 32 ilkokul, 31 ortaokul, 22 lise olmak üzere toplam 96 okul yüz yüze eğitime başlayacak.
MÜDÜR ÇAY, TEDBİRLERE UYULMASINI İSTEDİ
Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, maske, mesafe ve hijyen kurallarının eksiksiz uygulanacağını belirterek, okullarda koronavirüs tedbirlerinin tamamlandığı, öğrencilerin tedbirlere uymasını rica ederek, yüz yüze eğitimde başarılar diledi.
“YÜZ YÜZE YAPILACAK SINAVLAR İÇİN KOVİD-19 TEDBİRLERİNE YÖNELİK TÜM HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI”
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter’dan liselerde birinci dönem yapılamayan sınavların 1 Mart’tan itibaren başlatılmasına ilişkin öğrencilere hitaben paylaşımda bulundu. Açıklamasına, “Sevgili gençler. Emin olun sesinizi duyuyorum ve paylaşımlarınızı okuyorum.” sözleriyle başlayan Selçuk, salgın döneminde kararları, eğitimcilerle ve hekimlerle beraber oluşturduklarını, salgının seyrini günlük izlediklerini, neyin riskli, neyin gerekli olduğu konusunda verilere dayalı ortak görüş geliştirdiklerini belirtti. Selçuk, şunları kaydetti: “Sizlerin de sadece sınavlarınızı yüz yüze gerçekleştirebilmemiz için salgın tedbirleri noktasında tüm hazırlıklarımız tamam. Öğrencilerimizin yüzde 40’ı, yani yarıya yakınınız sınavlarını tamamladı zaten. Sınavlarınızda bugün yapılacak bir erteleme, yakın zamanda çalışma yükünüzü daha fazla artıracaktır. Bizim de durumunuzu tespit edip ihtiyaçlarınıza uygun destekleme programları tasarlamamızı engelleyecektir. Gelecek yıllara sorun biriktirmemek için zamanında çalışmak bu yüzden çok kritik. Kararlarımızda, sağlığınız her zaman önceliğimiz. Desteğiniz ve iş birliğiniz bizim için önemli. Bu günlerin üstesinden hep birlikte gayretle geleceğiz. Siz derslerinize ve sağlığınıza odaklanın, lütfen. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum.”

Hayal GİRİŞİM