Burdur Valiliği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenledi.  Burdur Valisi Ali Arslantaş, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, şehit yakınları ve beraberindeki protokol üyeleri ile resmi kurum müdürleri, siyasi parti, sivil toplum örgütleri başkan ve temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşen etkinliklerin  ilki İlimiz Çeltikçi İlçesine bağlı Güvenli Köyü’nde gerçekleşti.   FETÖ mensubu hain terör örgütünün 15 Temmuz 2016’da hain darbe girişiminde alçak saldırısı sonrası şehit düşen Özel Harekât Polisimiz Akif Altay’ın kabir ziyareti ile başlayan program,   1997 yılında şehit düşen,  terör şehidimiz Jandarma Komando Er Ali Yıldırım’ın kabir ziyaretleri ile devam etti.   Güvenli Köyü’ndeki her 2 programda Burdur İl Müftülüğü tarafından tüm şehitlerimiz için Mevlit-i Şerif okutuldu. Dualar yapıldı.

VALİ ARSLANTAŞ “ALLAH ONLARI YETİŞTİREN ANNE BABALARDAN RAZI OLSUN”

Şehit Akif Altay’ın kabir ziyaretinde kısa bir konuşma yapan Burdur Valisi Ali Arslantaş; “Tam 5 yıl oldu. 5  yıl önce bugün milletimizin, istiklaline, istikbaline resmen çözmek isteyen kara unsurların eylemini gördük. Darbe girişimini gördük. Milletimizin şuurlu evlatları o gün kendi canları pahasına bu hain bu alçak girişimi bu haydutları bastırdı. Şehitlerin mezarları bu toprakları ilelebet bu toprakların müslüman kökün olacağının tapu belgesi. Tapu belgesindeki mühürler de burada. Allah onları yetiştiren anne babalardan razı olsun. Sabır versin.  Sizleri de şefaatlerinden mahrum etmesin efendim. Buraya kadar geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

ŞEHİT EŞİ GÜLSÜM ALTAY; “SANKİ GÖREVİ GİTMİŞ GELECEKMİŞ GİBİ BEKLİYORUZ”

15 Temmuz şehidimiz Akif Altay’ın eşi, Gülsüm Altay, basın mensuplarına yaptığı konuşmada; “Bekliyoruz. Sanki göreve gitmiş gelecekmiş gibi bekliyoruz” dedi. En son görüşmesinin sorulması üzerine konuşmasına “15 Temmuz Cuma günü saat ikiydi telefon açtı. Çocukların halini hatırını sordu” diye sürdürdü. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet dileklerini ileterek konuşmasını sonlandırdı.

ULU CAMİİNDE MEVLİT OKUTULDU

Aynı gün Burdur Ulu Camiinde öğle namazında tüm şehitlerimizin için okunan duaların hatimleri yapıldı.

PROGRAM DİĞER ETKİNLİKLERLE DEVAM ETTİ

Burdur Valiliği’nin düzenlediği etkinlikler kapsamında resim ve fotoğraf sergisi açılışı ile Burdur Cumhuriyet meydanında  15  Temmuz 2021 gecesi  “Demokrasi ve Milli Birlik Günü” programı gerçekleştirildi.  Bu programlarla ilgili detaylı haberleri yarın ki gazetemizde okuyabilirsiniz.

Halil İbrahim Kara