Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleğinin toplumun tüm kesimlerine tanıtılması, ülke ekonomisine ve iş dünyasına sunduğu değer ve faydaya ilişkin farkındalığın arttırılması amacıyla 1-7 Mart, Muhasebe Haftası olarak kutlanmaktadır.  Hafta dolayısıyla Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası tarafından kutlama programı tertip edildi. Dün saat 11.00’da Burdur Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan kutlama programı çeşitli ziyaretlerle devam etti. Çelenk sunumunun ardından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşu İstiklal Marşımızın okundu. Haftanın önemini anlatan kısa bir konuşma yapan Burdur Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Serkan Vurgun;  “Hayatımızın her alanını etkileyen pandemi dolayısı ile Muhasebe Haftamızı sınırlı bir organizasyonla kutluyoruz. COVID-19 süreci Mali Müşavirlik mesleğinin ne kadar büyük öneme sahip olduğunu net bir şekilde göstermiştir. Dünyanın ve ülkemizin bu sıkıntılı sürecin üstesinden geleceğine olan umudumuz tamdır. Mali Müşavirler Pandemi’nin zor şartlarında görevi başında işletmelerimize ve ülkemize hizmet vermeye devam etti. Bu süreçte çok sayıda meslek mensubumuz hastalandı. Bazı meslektaşlarımız aramızdan ayrıldı. Her gün hastalıkla mücadele edenlere acil şifalar, aramızdan ayrılanlara Allah’tan rahmet ve baş sağlığı diliyorum” dedi.

“BAŞARI BİLİNMELİDİR Kİ ÜLKE EKONOMİMİZİN KALKINMASINA VE GELİŞMESİNE KOYULMUŞ BİR TUĞLA OLACAKTIR”

Konuşmasında sorunların çözümünde işbirliğinin önemine değinen Başkan Vurgun; “Ülkemizin, şeffaf, öngörülebilir, sade ve kolay anlaşılır bir vergi sistemine sahip olması gerektiğine inanmaktayız. Bu kapsamda yapılacak, kanunların gözden geçirilmesi, vergilendirme süreçleri ile beyanname ve bildirimlerin sadeleştirilmesi ve sayılarının azaltılması gibi her türlü iyileştirme çalışmalarının destekçisi olma gayretinde olmaya devam edeceğiz.  Tüm kurum ve kuruluşlarımızla karşılıklı anlayış ve işbirliği içerisinde yürüteceğimiz çalışmalarda elde edeceğimiz her başarı bilinmelidir ki ülke ekonomimizin kalkınmasına ve gelişmesine koyulmuş bir tuğla olacaktır” diye konuştu.

MEYDANDAKİ PROGRAM TOPLU FOTOĞRAF ÇEKİMİ İLE SON BULDU

Protokol konuşmalarının ardından Burdur SMMM Odası üyeleri Burdur Cumhuriyet meydanında bulunan Atatürk Anıtını önünde birlikte fotoğraf çektirdiler. Aynı zamanda Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olan Burdur İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan, Ak Parti Burdur Belediye Meclisi Grup Başkanı Cihat Çavuşoğlu programda yer aldılar. Toplu fotoğraf çekimi sonrası meydanda yıkılması planlanan eski belediye binası önünde tekrar fotoğraf çekildiler.

Halil İbrahim Kara