Burdur Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı İlköğretim Haftası dolayısıyla program tertip edildi. Burdur Merkez Özboyacı İlkokulun da  10.00-11.00 saatleri arasında gerçekleşen programa Burdur Valisi Ali Arslantaş, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker,  Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Erdem Kaya, İl Jandarma Alay Komutanı Jan. Albay Mustafa Güder,  Burdur Kent Konseyi Başkanı Orhan Akın, bazı siyasi parti, sivil toplum örgütleri başkan ve temsilcileri, kurum müdürleri katıldı.

Okul bahçesi girişinde çiçeklerle karşılanan Burdur Valisi Ali Arslantaş, ilk olarak okulda ders gören öğrencilerin derslerine katıldı. Yeni  yazma öğrenen çocukların yazmalarına eşlik etti. İçerisinde değişik eğitim materyalleri, kırtasiyelerin bulunduğu hediye paketi  dağıtımında bulundu. Öte yandan 1,5 yıl aradan sonra yeniden yüz yüze eğitime başlayan çocukların sevinçleri ise yüzlerinden, gözlerinden okunuyordu.

VALİ ARSLANTAŞ, BAŞARILAR DİLEDİ

Sınıfta kısa bir konuşma yapan Burdur Valisi Ali Arslantaş; “ “Bugün 2021-2022 eğitim-öğretim yılımızın ilk günü.  Geçtiğimiz hafta ana sınıfındaki kardeşlerimiz, çocuklarımız okullara gelmeye başladı. Bugün tamamen il genelinde 258 okulda 42 bin 300 kardeşimiz bugün okula başladılar. Ağabeylerinin ablalarının, kardeşleri başladı. Tabi bunlar  3 bin 600 kusur öğretmenin nezaretinde yaklaşık 1,5 yıl sekteye uğrayan eğitim-öğretim sezonumuzun  bu yıl kesintisiz devam etmesini arzu ediyoruz. Öğretmenlerimiz  aşılanma oranında yüzde 90’ı geçtiler aşılanma oranında. Birkaç okulumuzda maalesef ara vermek durumunda kaldık ama, genel itibari ile durumumuz çok iyi. 6 tane  okulda güçlendirme çalışması devam ediyor. Bundan dolayı da 4 okulda birisi Gölhisar’da olmak üzere ikili öğretim var. 3 köyümüzde birleştirilmiş sınıfımız  var.  Bunlarda devam ediyorlar. Bugün başladığınız eğitim hayatında üniversiteyi bitirene kadar başarılar diliyorum. 27 Eylül itibari ile de üniversite tüm bölümlerde yüz yüze eğitime başlıyorlar” diye konuştu.

BAŞKAN ERCENGİZ; “SOKAKLAR VE OKUL BAHÇELERİ ÇOCUK SESLERİ İLE YENİDEN DOLDU

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz; “1,5 yıl aradan sonra sokaklar ve okul bahçeleri çocuk sesleri ile yeniden doldu. Şehir olarak, ülkemiz olarak Covid-19 salgın hastalığı ile mücadele de oldukça başarılı bir vaziyetteyiz. Ama tedbiri elden bırakmayıp, tablonun büyümemesi ve çoğalmaması için gayretlerimize devem edeceğiz. Hayatın her alanında hayat devam etti. Sizlere başarılar diliyoruz. İnşallah Allah bahtınızı yolunuzu açık etsin. Yeni eğitim-öğretim yılımız başta eğitim camiası olmak üzere öğrencilerimize, öğretmenlerimize  hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

VEKİL GÖKER HİJYEN KURALLARINI HATIRLATTI

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker; “ Birbirimize fazla sarılmayacağız, ellerimizi yıkayacağız. Derslerimize çalışacağız. Öğretmenlerimizi üzmeyeceğiz”  hatırlatmasında bulundu.

MÜDÜR KAYA “EKSİKSİZ OLARAK EĞİTİM ÖĞRETİME BAŞLADIK” VURGUSU YAPTI

Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Erdem Kaya; “Uzun bir aradan sonra eğitim öğretime başladık. Son derece mutluyuz.  Covid-19 tedbirleri kapsamında tüm okullarımızın maske, dezenfektanları temin ederek okullarımıza teslim ettik. Okullarımızın kitap dağıtımları zamanında yapıldı. Öğrencilerimiz kitaplarını sıralarında buldu. Öğretmen görevlendirmeleri yapıldı. Eksiksiz olarak eğitim öğretim yılına başladık.’’ dedi.

ÇOCUKLARA HEDİYE VERİLDİ

Burdur Valisi Ali Arslantaş okul ziyareti sonrası okul çocuklarına çeşitli  hediyeler verdi. Hediye dağıtımı programa katılan bazı protokol üyelerince de yapıldı.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ ZİYARETİ

Burdur Valisi Ali Arslantaş ve beraberindeki protokol üyeleri Burdur Merkez Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni de ziyaret ettiler.   Özboyacı okulunda olduğu gibi önce öğrencilerin  derslerine katıldılar. Sonra Öğretmenler odasında öğretmenler ile bir araya geldiler. Tüm öğretmenlere iyi dersler dileyen Vali Ali  Arslantaş,  kendilerinden her hangi bir isteklerinin olup olmadığını sordu.  

Halil İbrahim Kara