KUŞADASI SPOR: 3 AYDIN BELEDİYE SPOR: 2

Bölgesel Amatör Lig (BAL) 3. lig yükselme play off çeyrek final müsabakalarında Muğla Atatürk Stadyumunda 3 Temmuz 2021 Cumartesi günü Saat 17.00 Kuşadası Spor ile karşılaşan Burdur Yeşilova Belediye Spor maçın normal süresini 2-2 tamamladı. 120 dakika sonunda sona erecek uzatma süresinin 114 dakikasından yediği golle 3-2 geriye düşerek sahadan 3-2 yenik ayrıldı. Toplam 3 maçlık Play off müsabakalarından elendi.

MAÇIN ÖZETİ

Maçın 9. dakikasında Burdur Yeşilova Belediye Spor Mahmut Bektaş’ın attığı golle 1-0 öne geçti. Golden sonra ataklarını sıklaştıran Kuşadası Spor 18. dakikada Abdullah Çınar’ın attığı golle maça dengeyi getirdi. 1-1 eşitliği sağladı.  Golden hemen bir dakika sonra maçın 19. dakikasında Çağrı Tekin takımını 2-1 tekrar öne geçirdi. Burdur Yeşilova Belediye Spor bu gole 39. dakikada Mahmut Bektaş ile karşılık vererek maçta dengeyi sağladı. İlk yarı 2-2 sona erdi. İkinci yarının ilk tehlikeli atağı Burdur Yeşilova Spordan geldi. 67. dakikada Mahmut Bektaş’ın ceza sahası dışından vurduğu top direkten oyun sahasına döndü. Maç 2-2 sonuçlanırken uzatmalara gidildi. Uzatmaların ilk yarısında da gol sesi çıkmadı. 120 dakikalık uzatmaların 114. Dakikasında Kuşadası Spor Abdullah Çınar’ın attığı golle 3-2 öne geçti. Maç da bu skorla sona erince tur atlayan taraf Kuşadası Spor oldu. Burdur Yeşilova Belediye Spor elendi.

YEŞİLOVA BELEDİYE SPOR TÜRKİYE ZİRAAT KUPASINDA İLİMİZİ TEMSİL EDECEK

BAL 2021-2022 Futbol sezonunda da Bucak Belediyesi Oğuzhan Spor,  Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Futbol takımı ile birlikte mücadele edecek olan Burdur Yeşilova Belediye Spor bu yıl oynanacak Türkiye Ziraat Kupasında ilimizi temsil edecek.

ÇOK BÜYÜK BAŞARI

Maç sonunda Çağdaş Burdur Gazetesi muhabirimiz Halil İbrahim Kara’ya röportaj veren Burdur Yeşilova Belediye Spor Kulübü Başkanı Erhan Sönmez; “İmkansızlıklar içerisinde buraya kadar geldik.  Katkı koyan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.  

Halil İbrahim Kara