Türkiye Yardım Sevenler Derneği İlk ve Ortaokulu’na Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur Şubesi ile yardımseverler tarafından yenilenen 5 sınıfın açılışı yapıldı

Burdurlu Yardımseverler, Türkiye Yardım Sevenler Derneği İlk ve Ortaokulu’na 5 okulun tefrişatını tamamladılar. Tefrişi Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur Şubesi tarafından yaptırılan ‘Montessori Anasınıfı’,  Tefrişi Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur Şubesi tarafından yaptırılan ‘92. Yıl Yazılım ve Tasarım Atölyesi’, Tefrişi Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur Şubesi ile Emsal Gülcü tarafından adına yaptırılan  ‘Emsal Gülcü Etkileşimli Türkçe Dil Beceri Sınıfı’, Tefrişi Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur Şubesi ile Aysel İyigün tarafından Hadiye İyigün adına yaptırılan ‘Hadiye İyigün Matematik ve Akıl Oyunları Atölyesi’,  Tefrişi Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur Şubesi ile Saniye Yalçın tarafından Saniye –İbrahim Yalçın adına yaptırılan ‘Saniye İbrahim Yalçın Sosyal Bilgiler Sınıfı’nın açılışını Burdur Valisi Ali Arslantaş, Hanım efendi Hatice Arslantaş, Dernek Başkanı Işık Berberoğlu ile yardımseverler ile birlikte yaptı. Burdur Vali Yardımcısı İbrahim Özkan, Burdur Barosu Başkanı Avukat Ramazan Gedik, Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Okul Müdiresi Gülizar Güzel, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur Şubesi 2. Başkanı Gülser Özdemir, Muhasip Üye Hatice Baran,  Yönetim Kurulu Üyeleri, Aysel İyigün, Aynur Çöllü,  Semra Gürdal,  ile Ortaokul Okul Aile Birliği Başkanı Özcan Uğur, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Muhtarı Adnan Altunkurt’un da katıldığı açılış programı dün saat 14.30’da okul binasında yapıldı. Burdur Valisi Ali Arslantaş, Eşi Hatice Arslantaş, açılışı yapılan sınıfları yenileyen hayırseverlere birer plaket takdiminde bulundular. Dernek Başkanı Işık Berberoğlu da Dernek Logolu anmalık hediye etti.

 “BURDUR, EĞİTİME YEREL KATKININ SAĞLANDIĞI İLLERDEN BİR TANESİ”

Vali Arslantaş yaptığı konuşmada, “Eğitim şehri Burdur’umuzun eğitimine yerel katkının en fazla sağlanmış olduğu Türkiye geneli illerinden bir tanesidir. Derneğimizde 1992 yılında bu okulu yaptırarak başlamış faaliyetlerine. O günden beri okulun sahibi, hamisi, banisi olarak devam etmiş faaliyetlerine. Derneğin hem daha önceki başkanlarına, yönetim kurulu üyelerine, hem hali hazır şimdiki başkanı Işık hanım(Berberoğlu)  ve yönetimine eğitime gösterdikleri bu yakın destek için teşekkür ediyorum. Sene başında her okulumuzda bir atölye açma hedefiyle başlamıştık. Şuanda 55 tane atölyemiz açılışa hazır durumda” diye konuştu.

“ATÖLYE SINIFI OLMAYAN OKUL KALMAYACAK”

Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay’dan İl genelindeki Atölye sınıflar hakkında genel bilgi aldıktan sonra konuşmasına devam eden Burdur Valisi Ali Arslantaş; “ Eğitim öğretim başladığında atölye sınıfı olmayan okulumuz kalmamış olacak” diye konuştu.

DERNEK BAŞKANI IŞIK BERBEROĞLU VE YÖNETİMİNİ TEBRİK ETTİ

Vali Arslantaş; “Hayırseverlerimizin yaptıkları yardımları ne şekilde kullandıklarını göstermekteki hassasiyetleri için ayrıca teşekkür ediyorum. Kendi mali kaynaklarından çok daha titiz kullandıklarını şeffaf bir şekilde paylaştıklarını da gördük. Işık hanıma ve yönetimini tebrik ediyorum” dedi.

BAŞKAN BERBEROĞLU, HAYIRSEVERLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur Şubesi Başkanı Işık Berberoğlu, Türkiye Yardım Sevenler Derneği İlk ve Ortaokulu’na sınıfları yenileyen hayırseverlere teşekkürlerini sunarak anmalık takdim etti.

 Halil İbrahim Kara