Ülke genelinde meydana gelen orman yangınlarına Burdur merkez ve ilçe belediyeleri, vatandaşın desteği ile yardıma koştu. Burdur merkez ve 10 ilçe belediyelerine ait itfaiye ekipleri ve iş makineleri, yangın söndürme çalışmalarına destek verirken, kent meydanlarında başlatılan yardım kampanyaları ile yaralar sarılmaya başladı.

Ülkeyi saran orman yangınları nedeniyle en fazla etkilenen Ege ve Akdeniz Bölgesinde bulunan yangın bölgelerine Burdur merkez ve 10 ilçe belediyeleri yardıma koştu.  Burdur, Ağlasun, Altınyayla, Bucak, Çeltikçi, Çavdır, Gölhisar, Karamanlı, Kemer, Tefenni, Yeşilova Belediyeleri itfaiye ekipleri ve iş makineleri, yangın bölgelerinde mücadele ederken, belediyelerce başlatılan yardım kampanyalarında vatandaşların verdiği destekle yangınzede vatandaşların yaraları sarıldı.

AĞLASUN

Ağlasun Belediyesi, Antalya’da Manavgat ilçesi, Isparta’da Sütçüler ilçesi ve Çandır Köyünde meydana gelen yangına itfaiye personeli ve iş makineleri ile müdahale etti. Ağlasun ilçe merkezinde başlatılan yardım kampanyalarına yoğun katılım sağlayan vatandaşlar, yangınzedelere temel ihtiyaç malzemeleri gönderdi. Ağlasun’dan gönderilen destekler hakkında sosyal medya hesabından bilgi veren Ağlasun Belediye Başkanı Ali Ulusoy, “Ağlasun Belediyesi olarak yangın bölgesindeki söndürme çalışmalarına yardım etmeye devam ediyoruz. Ekiplerimiz Isparta Sütçüler Çandır’da çıkan yangına müdahale ediyor. Rabbim en kısa zamanda ülkemizi bu felaketten kurtarsın inşallah.

MANAVGAT’A TESLİMAT TAMAMLANDI

Araç sahiplerine, Kaptan şoförlerimize ve belediye personelimize, hayırseverlerimiz adına teşekkür ederim. Manavgat’ta başlayan ve  çevre bölgelere yayılan yangının ardından mağdur olan bölge halkı ve canlılara karşı Belediyemiz tarafından  ‘Haydi Ağlasun’um, gün birlik günüdür” diyerek başlatmış olduğumuz destek çağrımıza duyarsız kalınmadı ve Ağlasun’umuzdan yem, silaj, saman yonca, ayakkabı, elbise ve sularımız Manavgat’a ulaştırıldı. Ülkemizde yaşanan bu felaketin bir an önce bitmesini temenni ediyor. Elimizden gelen tüm desteği sağlayarak yardımlara devam edeceğimizi belirtmek istiyorum. Tüm bölge halkımıza, çiftçilerimize, nakliyecilerimize teşekkür ediyorum” paylaşımında bulundu.

ALTINYAYLA

Altınyayla Belediyesi tarafından Manavgat ve Milas yangın bölgelerine arazöz ve itfaiye ekibi gönderildi. İtfaiye ekipleri günlerce yangın bölgelerinde söndürme işlemlerine destek verdi.
Altınyayla ilçesinde vatandaşların yangınzedelere yaptığı yardımları sosyal medya hesabından paylaşanAltınyayla Belediye Başkanı Ahmet Serttaş, “Bir arazöz, iki personelimiz Manavgat, bir arazöz, iki personelimiz Milas’tadır. Ekiplerimiz yangına müdahale için var gücüyle çalışıyor. Allah yardımcılarını olsun inşallah.

TEŞEKKÜRLER DİRMİL’İM!

2 kamyon gıda ve erzak yardımı Manavgat’a ulaştırılmak üzere yola çıktı.  Yardımlarınızdan dolayı hayırsever vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Allah hayırlarınızı kabul etsin inşallah. Belediye personelimiz Yayla Bekçilerde yangına müdahale etti. Çok şükür can kaybı yaşanmadan yangın kontrol altına alındı.

GEÇMİŞ OLSUN MANAVGAT!

Manavgat ilçesinde meydana gelen yangının en kısa sürede kontrol altına alınmasını temenni ediyor, bölgedeki tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yangının en kısa zamanda, can ve mal kaybı yaşanmadan söndürülmesi için Dirmil Belediyesi olarak arazöz desteğinde bulunduk. Bölgede çalışan tüm ekiplere Allah güç̧ ve kuvvet versin inşallah” ifadelerini kullandı.

BUCAK

Bucak Belediyesi tarafından Manavgat, Sütçüler ve Çandır köylerinde meydana gelen orman yangınlarına müdahale desteği verildi. Başkan Ünal, itfaiye ekiplerini ve iş makinelerini yangın bölgelerine gönderdi. Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Antalya Manavgat ve çevresinde çıkan orman yangınlarına Bucak Belediyesi olarak desteğimiz devam ediyor. Ülkemizin farklı noktalarında çıkan orman yangınlarında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Yangının en kısa sürede kontrol altına alınmasını temenni ediyor yenilerinin yaşanmamasını yüce Rabbimden diliyorum.

“SÜTÇÜLER YANGIN YERİNE İŞ MAKİNESİ SEVK ETTİK”

Tır ve Lowbetimiz ile Isparta Çandır Bölgesindeki Yangın bölgesine İş Makinası sevk ettik. Bir ve beraberlik halinde, seferberlik ruhu ile Bucak için, Ülkemiz için canla başla. İtfaiye ekiplerimiz Sütçüler Çandır Bölgesine ulaştı. Çalışmalarına başladı. Tüm yangınlar sönene kadar imkanlarımız dahilinde mücadeleye devam edeceğiz. Özellikle sosyal medya hesaplarında asılsız birçok haber dolanmaktadır. An itibarıyla Bucak İlçemiz ve köylerinde herhangi bir yangın yoktur. Ancak komşu Sütçüler Çandır Bölgesindeki yangın devam etmektedir. Kent merkezine ulaşan dumanlar ise Çandır Bölgesinden rüzgarın etkisi ile ilçemize gelen dumandır. İtfaiye araçlarımızı bu bölgeye yönlendirmiş durumdayız” dedi.

ÇAVDIR

Çavdır Belediye Başkanı Süleyman Kayacan, kent meydanında toplanan yardımlar hakkında bilgi verdi. Çavdırlı vatandaşların gıda, temel ihtiyaç malzemeleri ve yem başta olmak üzere yangınzede vatandaşlara yardıma koştuğunu belirten Başkan Kayacan,Manavgat’ta meydana gelen yangın sonucu mağdur olan vatandaşlarımıza bir nebze nefes olabilmek amacıyla toplamış olduğumuz yardımlarımız Manavgat’a ulaşmıştır. Emeği geçen tüm Çavdırlı hemşerilerimize teşekkür ederiz. Rabbim yardımlarınızı kabul eylesin inşallah” diye konuştu.

GÖLHİSAR

Gölhisar Belediyesi tarafından yangın bölgelerine gönderilmek üzere yardım kampanyası başlatıldı. Başkan Kayacan, nakit yardımlar başta olmak üzere 2 kamyon erzak ve gıda yardımı yapıldığını kaydetti. Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, “Bu zor günleri birlikte aşacağız. 25 bin 740 TL, 100 Avro ve 10 pound nakdi yardım, 2 kamyon gıda ve erzak yardımı, hayırseverlerimizin bağışları yerine ulaştırılmak üzere yola çıktı. Manavgat tüm kalbimizle Gölhisar olarak yanındayız.  Bağış ve yardımlarınız için hemşerilerime gönül dolusu teşekkür ediyoruz Rabbim hayırlarınızı kabul eylesin” şeklinde konuştu.

KARAMANLI

Karamanlı Belediyesi tarafından Antalya ve Isparta’daki orman yangınlarına tam destek verildi. Başkan Selimoğlu, Manavgat, Gündoğmuş ve Sütçülere İtfaiye ekiplerini gönderdi. Karamanlı İtfaiyesi, yangın söndürme çalışmalarında orman personeline destek verdi. Başkan Selimoğlu, yardımlar hakkında verdiği bilgide ise Karamanlı’dan Manavgat’ta yangından etkilenen yetiştiricilere 8 tırlık yem desteği gönderildiğini kaydetti. Başkan Selimoğlu sosyal medya hesabından verdiği bilgide, “Tır ve Lowbetimiz ile Isparta Çandır Bölgesindeki yangın bölgesine İş Makinası sevk ediyoruz. Yangınların bir an önce bitmesini diliyorum. Belediye personelimiz ve arazözümüz Antalya’nın Gündoğmuş İlçesinin Ümütlü Mahallesinde devam eden yangınlara müdahale etmeye devam ediyor. İnşallah en kısa sürede yangınlar kontrol altına alınır. Allah yangına sebep olanların belasını, ekiplerimize de kolaylık versin.

MANAVGAT’A TESLİMAT TAMAMLANDI

Araç sahiplerine ve kaptan şoförlerimize, hayırseverlerimiz adına teşekkür ederim. Karamanlı’dan 8 tır Manavgat’a ulaştırıldı. Manavgat’ta başlayan ve çevre bölgelere yayılan yangının ardından mağdur olan bölge halkı ve canlılara karşı Belediyemiz tarafından ‘Her can, bir can için yardım elini uzatsın’ diyerek başlatmış olduğumuz destek çağrımıza duyarsız kalınmadı. Belediyemiz tarafından AFAD’ la yaptığımız görüşme neticesinde bölgeye çok fazla gıda yardımının yapıldığı bildirildi. Bölgedeki diğer canlılar içinde gıda ihtiyacının fazla olması ve mağdur olan çiftçilerin hayvanları için yem desteğine ihtiyaçları olduğunu belirtmeleri üzerine, çiftçilerimiz ve nakliyecilerimiz bölgedeki hayvanlar için birlik olmuş 8 tırlık yem, silaj, yonca, arpa ezmesi desteği sağlanmıştır.  Ülkemizde yaşanan bu felaketin bir an önce bitmesini temenni ediyor. Elimizden gelen tüm desteği sağlayarak yardımlara devam edeceğimizi belirtmek istiyorum. Tüm bölge halkımıza, çiftçilerimize nakliyecilerimize teşekkür ediyorum” paylaşımında bulundu.

TEFENNİ

Tefenni Belediyesi tarafından Manavgat ve Isparta yangınlarına hem destek hem de yardım gönderildi. Tefenni Belediyesi İtfaiye ekipleri yangın alanlarında söndürme çalışmalarına destek verirken, 1 tır, 4 kamyon ve 3 kamyonet temel ihtiyaç malzemesi gönderildi. Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz yardım ve desteklerle ilgili verdiği bilgide, “Büyük bir özveriyle Isparta Sütçüler’de çıkan orman yangınına müdahale etmeye çalışan Tefenni Belediyesi İtfaiye ekibime kolaylıklar diliyor, Türk Milleti adına kendilerine teşekkür ediyorum. Kendilerinden aldığım bilgiye göre orman yangını büyük ölçüde kontrol altına alınmıştır. Isparta Sütçüler’de ki tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, bu zor günlerin tez zamanda geçeceğine olan inancımın tam olduğunu iletmek istiyorum. Saygılarımla. İlçemizden bugün itibariyle 1 tır, 4 kamyon ve 3 kamyonet Manavgat bölgesindeki vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere yardım malzemeleri ile hareket etmiş bulunmaktadır. Sevkiyatlarımız yarında devam edecektir.  Tüm yardımsever çiftçilerimize, esnaflarımıza, ilçe halkıma ve nakliye konusunda bizlere yardımcı olan nakliyecilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. İyi ki sizlerin bir kardeşi, iyi ki sizlerin bir evladıyım. Birlikteliğimizi dayanışmamızı kimse bozamayacak inşallah. Rabbim hepinizden razı olsun, yardımlarınızı kabul eylesin inşallah. Saygılarımla” sözlerine yer verdi.

YEŞİLOVA

Yeşilova Belediyesi kent meydanında düzenlediği yardım kampanyası ile toplanan temel ihtiyaç malzemelerini yangın bölgelerine gönderdi. Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel, toplanan temel ihtiyaç malzemelerini personeliyle birlikte paketleyerek, kamyonetlere yerleştirdi. Başkan Şenel,İhtiyaç malzemelerimiz toplanmaya devam ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. İhtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere, yardım malzemelerimiz yola çıkmaya hazır. Duyarlı vatandaşlarımıza desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Yangın felaketinden zarar gören vatandaşlarımıza tekrar geçmiş olsun diyor, tekrarının yaşanmamasını diliyoruz” açıklamasında bulundu.

Hayal GİRİŞİM