AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur,  il genelinde gerçekleştirilen sosyal yardımların rakamlarını paylaştı.

Burdur’da, kaymakamlıklara bağlı Sosyal Yardımlaşma Vakıfları ile Vefa Sosyal Destek Grupları tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik gerçekleştirilen yardım faaliyetine ilişkin AK Parti Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur açıklama da bulundular.

PANDEMİ SOSYAL YARDIMLARI

Burdur kent merkezi ve ilçelere yapılan sosyal yardım miktarlarını paylaşan Milletvekili Özçelik  ve Uğur, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından koronavirüs salgını sebebiyle ihtiyaç sahibi vatandaşlara 1000 TL sosyal yardım desteği verdiğini ve FAZ 1-2-3 ödemelerinden Burdur halkının yararlandığını dile getirdi. FAZ1-FAZ2 ve FAZ3 olarak verilen pandemi sosyal yardımı kapsamında Burdur merkezde toplam 4294 kişiye 4 milyon 294 TL, Burdur merkez hariç, 10 ilçede ise toplam 8923 kişiye ise 8 milyon 923 TL yardım dağıtıldı. Bu yardımlarla vatandaşlarımız ihtiyaçlarını gidererek esnafla alışveriş yapıyorlar. Pandemi sosyal yardımı kapsamında il genelinde toplam 13.217 vatandaşa toplam 13 milyon 217 bin TL destek dağıtıldı.

“BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM”

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Biz Bize Yeteriz Kampanyası kapsamında yapılan yardım miktarlarını açıkladı. Biz Bize Yeteriz Kampanyası 1-2 yardımları kapsamında Burdur merkezde toplam 1305 vatandaşa toplamda 1 milyon 305 bin TL, 10 ilçede ise toplam 2.773 vatandaşa 2 milyon 773 bin TL yardım dağıtıldığını açıkladılar. bu yardımlarla vatandaşlar esnafla alışveriş yaparak ihtiyaçlarını giderdiler. Milletvekili Özçelik ve Uğur, diğer kuruluşların yardımları kapsamında Burdur kent merkezi ve ilçeler olmak üzere il genelinde toplam 65 vatandaşa, 650 bin TL yardım yapıldığını aktardı.

GIDA KOLİSİ VE NAKDİ YARDIMLAR

Milletvekili Özçelik ve Yasin Uğur,  Gıda Kolisi Yardımı kapsamında il genelinde toplam 6 BİN 553 GIDA KOLİSİNİN ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını aktardı. AK Parti Milletvekilleri, gıda kolisi yardımlarından il genelinde faaliyet gösteren Berberler, Kıraathane Sahipleri, Ramazan Davulcularının faydalandırıldığını da belirttiler. Milletvekili Özçelik ve Uğur, 2019 yılında il genelinde 6 bin 474 kişiye, 57 bin 297 ton yakacak yardımı yapıldığını kaydetti. Öte yandan, Aşevi Projesi kapsamında il genelinde 46 vatandaşımıza sıcak yemek desteği verildiği, Yaşlı ve Engelli Vatandaşların Evlerinin Temizliği Projesi kapsamında ise il genelinde toplam 205 vatandaşların evlerinin temizliğinin yapıldığı belirtildi.

“VATANDAŞIMIZI HİÇBİR ZAMAN YALNIZ BIRAKMADIK”

Pandemi dönemi başlangıcından bu yana AK Parti Hükümetinin ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam ettiklerini dile getiren AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, “AK Parti Hükümetleri dönemimiz boyunca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızın aracılığı ile ihtiyaç sahipleri vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Pandemi dönemi ve tüm dönemlerde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı yalnız bırakmadan devletin yardım elini uzatıyoruz. Pandemi Yardımları, Biz Bize Yeteriz Kampanyası yardımlarımızın yanı sıra Ramazan ve Kurban Bayramı yardımlarımız, Genel Sağlık Sigortası desteklerimizle vatandaşlarımız yüklerini hafifletiyoruz.  Ayni ve nakdi yardımlarımızın yanında, engelli, engelli yakını, yaşlı aylıkları, eşi vefat etmiş kadınlarımıza yardım, muhtaç asker ailesi yardımı, mülteci ailelere yapılan sosyal uyum yardımı, şartlı eğitim yardımı, şartlı sağlık yardımı, elektrik tüketim desteği yardımı, gıda yardımı ve kıyafet yardımları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız aracılığıyla vatandaşlarımıza ulaştırılıyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvuran tüm vatandaşlarımız desteklerden yararlandırılıyor. Her zaman vatandaşımızın yanında olduk, olmaya devam edeceğiz. Devlet olarak milletimizi hiçbir zaman yalnız bırakmadık ve bırakmayacağız” açıklamasında bulundular.

HABER MERKEZİ