Burdur’un en önde gelen firmalarından, özel sektör kuruluşlarından biri olan VAROLLAR GRUP, ekonomik faaliyetlerinin yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri, sosyal çalışmalarıyla da öne çıkan bir kurum…

Burdur’un en renkli simalarından biri olan girişimci – iş adamı Baki Varol’un liderliğinde ‘lojistik, süt ve süt ürünleri, mermer, inşaat ve hizmet sektörlerinde’  çeşitli yatırımlar gerçekleştiren, istihdama da ciddi katkılar sağlayan Varollar Grup, basına da önem veren, yerel basın başta olmak üzere il genelinde ve bölgemizde basın camiası ile olumlu ilişkiler geliştiren bir kuruluş olarak biliniyor.

1999-2013 yılları arasında üç dönem boyunca yürüttüğü Burdur Ticaret Borsası (BTB) Başkanlığı görevinde de Burdur basını ile sıcak, yapıcı bir ortamda mesai arkadaşlığı yapan Baki Varol, iş dünyasındaki tecrübeleri ile sivil toplum kuruluşlarındaki deneyimini de birleştirerek, iş adamlığında da medya ile diyalog kanallarını sürdürüyor.

BASIN, DEMOKRASİ’NİN VAZGEÇİLMEZ BİR PARÇASI

BASIN, HALKIN GÖZÜ, KULAĞI,, SESİ…

Her ortamda, her zaman, basının kamuoyunu bilgilendirme, aydınlatma işlevine dikkat çeken Varol, “Basın, halkın gözü, kulağı, sesi… Basın, demokrasinin, günlük yaşamımızın vazgeçilmez bir parçası. Bu noktada, basın özgürlüğü de çok önemli bir kriter… Sağlıklı bir demokrasinin işleyebilmesi, demokratik bilincimiz, demokrasi kültürümüz için haber alma hakkı olmazsa olmazlardan biri… Bu vesileyle, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla Burdur’da zor şartlar altında meslek mücadelesini sürdüren basın çalışanlarının bu özel gününü kutluyorum. Basın, hepimize lazım. Doğruların ortaya çıkması için, medya’nın güçlü, bağımsız olması gerekiyor. Böylesine önemli bir görevi üstlenen gazetecileri tebrik ediyor, çalışma hayatlarında başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ