Vali Arslantaş, 2021 yılını sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle görev başında olan Polis ve Jandarma Birimleri ile birlikte karşıladı.

Burdur Valisi Sayın Ali Arslantaş, 2021 yılına dakikalar kala mesai mefhumu gözetmeksizin ülkemizin huzur ve güvenli için 7/24 görev başında olan emniyet ve jandarma birimlerini ziyaret ederek yeni yıllarını kutladı. Vali Arslantaş, dört günlük sokağa çıkma kısıtlaması ve yılbaşı tedbirleri kapsamında Bucak İlçesi ve İl Merkezinde alınan Covid-19 tedbirleri ile genel güvenlik, asayiş ve trafik önlemlerini denetleyerek, uygulanan tedbirleri yerinde gördü, görev başındaki personelin yeni yılını kutladı.

BUCAK İLÇESİ ZİYARETİ

Milletvekili Yasin Uğur ile birlikte Bucak İlçesinde, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğünü ve uygulama yapan emniyet trafik ekibini ziyaret eden Vali Arslantaş, Kaymakam Erol Tanrıkulu’ndan İlçede alınan tedbirlerle ilgili bilgi aldı. İlçe Emniyet Müdürlüğü ziyaretinde polis memurları tarafından alınan 2021 yılı hoş geldin pastasını Milletvekili Uğur ile birlikte kesti.  Bucak İlçesinde yapılan ziyaretlerde Vali Arslantaş’a,  AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur, Bucak İlçe Kaymakam Erol Tanrıkulu’nun yanı sıra Bucak Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Sarı, Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, İlçe Emniyet Müdürü Erdal Karakaya ve İlçe Jandarma Komutanı İlker eşlik etti.  Vali Arslantaş Bucak İlçesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Burdurlu vatandaşlarımızın yeni yılını tebrik ediyorum. Vatandaşlarımız evlerinde, sokağa çıkma kısıtlamasının ilk günündeyiz. Vatandaşlarımız sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı evlerinde, onların can ve mal güvenliğini sağlamak üzere kolluk kuvvetlerimiz sokaktalar. Güvenlik güçlerimizin özellikle bugün alkol denetimleri konusunda çok yoğun görevleri var. Alkol kullanırken, sosyal mesafenin unutulduğu ortamlar doğmaktadır. Pandemi sürecini vatandaşlarımızın duyarlılığı ile hep birlikte atlatacağız ve kısa sürede çeşitli sosyal ilişkilerin kısıtlanmasından kurtulacağız diye ümit ediyorum. Bütün vatandaşlarımızın yeni yılda mutluluk, sağlık ve esenlik getirmesini temenni ediyorum” dedi.

BURDUR EMNİYET VE JANDARMA TEŞKİLATININ YENİ YILLINI KUTLADILAR

Vali Arslantaş Bucak ziyaretinin ardından, Ak Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur ile birlikte 2021 yılına dakikalar kala İl Merkezinde Askeriye Köyü Kontrol Noktası, Şehit Kemal Sunar Polis Merkezi, Cumhuriyet Meydanı ve İl Jandarma Komutanlığında görev başındaki güvenlik güçlerini ziyaret ettiler.  Burada görev yapan polis ve jandarma mensuplarının yeni yıllarını kutladılar.  Vali Arslantaş, ziyaretler sırasında İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik ve İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hakan Başaklıgil’den yılbaşı tedbirleri kapsamında yürütülen çalışmalar ile genel asayiş durumu ile ilgili bilgi aldı. Ziyaretleri sırasında jandarma ve emniyet personelinin yeni yıllarını tebrik eden Vali Arslantaş, görevlerinde gösterdikleri hassasiyet dolayısıyla ayrıca teşekkür ettiğini belirtti.  Vali Arslantaş, Askeriye Köyü Kontrol Noktasında gerçekleştirdiği ziyaret sonrası basın mensuplarına açıklamada bulundu. 

VALİ ARSLANTAŞ, “2021 YILININ BURDUR‘UMUZA, ÜLKEMİZE HAYIRLAR,  GÜZELLİKLER VE ESENLİKLER GETİRMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM”

Vali Arslantaş burada yaptığı açıklamada, “Bilindiği üzere sokağa çıkma kısıtlaması başladı. Vatandaşlarımız evlerindeler. Ama bir taftanda onların güvenliği esenliği ve sağlığı için kolluk kuvvetlerimiz her zaman olduğu gibi 7-24 görevinin başında. İlimizde 10 ilçemizle ve merkezimizde de hem emniyetimiz, hem jandarmamız görevinin başındadır. Alınan tedbirler kapsamında  yapılan uygulamaları yerinde görmek,  çocuklarından ailelerinden ayrı girecekleri yeni yıla onların yanında olmak üzere hem ilçelerimizde kaymakamlarımız, hem bizler burada emniyet müdürümüz, Jandarma Komutanımız, Sayın Vekilimiz ile birlikte kahraman güvenlik kuvvetlerimizle bir arada olmayı arzu ettik ve onları ziyaret ettik. 2021 yılının Burdur‘umuza, ülkemize hayırlar,  güzellikler ve esenlikler getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

VALİ ARSLANTAŞ  “VAKA SAYILARIMIZDA ÇOK CİDDİ AZALMALAR VAR”

İnşallah çok kısa sürede yüzümüzdeki maskeler başta olmak üzere bu pandemi sürecinin sonlanmasını temenni ediyoruz. Aşı uygulamalarının başlaması ile çok ciddi bir mesafe alınacağını düşünüyoruz. Burdurlu hemşerilerimize özellikle şu son bir ayda gösterdikleri duyarlılık için hassaten teşekkürü bir borç biliyorum. Vaka sayılarımızda çok ciddi azalmalar var” dedi. Vali Ali Arslantaş konuşmasının devamında;  “Ama hala kontrol altına alınabilmiş değil. Bu dört günün sonunda da yeni bir tabloyla karşılaşacağımızı, pozitif bir tabloyla karşılaşacağımızı bekliyoruz” sözlerini kaydetti.

Vekil UĞUR TÜM BURDUR HALKININ YENİ YILINI KUTLADI

Ak Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur, “Yeni yılın bütün hemşerilerimize sağlık, mutluluk ve hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.  Yeni yılda görev başında olan polis, jandarma ve gazetecilere tatlı ikramında bulunuldu.

Halil İbrahim Kara – Hayal Girişim