Burdur Valisi Ali Arslantaş Kızılkaya Beldesinde düzenlenen Hacı İbrahim Çelik Anadolu Lisesi, Bucak Halk Eğitim Merkezinin ve ayrıca Kızılkaya Belediyesinin de katkıda bulunduğu 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Yılsonu Sergisi açılışına katıldı.
Kızılkaya Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen sergi açılışında Vali Arslantaş tarafından konuşma yapıldı. İlk olarak Hacı İbrahim Çelik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan yılsonu Resim Sergisini gezen Vali Arslantaş, öğrencilerden eserleri hakkında bilgi aldı. Vali Arslantaş daha sonra Bucak Halk Eğitim Merkezi ve Kızılkaya Belediyesi ortaklığı ile açılan kurslarda, kursiyerler tarafından hazırlanan Giyim, Mefruşat ve El Sanatları Sergisinin açılışını yaptı. Açılış sonrası sergiyi gezen Vali Arslantaş, el emeği olan ürünleri beğendiğini ifade ederek kursiyerleri tebrik etti.
Vali Arslantaş açılışta yaptığı konuşmada, “Vatandaşlarımızın ilgi ve istihdamına göre kabiliyetini geliştiren hayat boyu öğrenme genel müdürlüğümüz ve genel müdürlüğümüzün faaliyetleri kapsamında da Halk Eğitim Kurslarımız İlimizin dört bir yanında devam ediyor. Kızılkaya’da da bunun bir örneğini açılışını yapmadan görüyoruz. Yaklaşık bir yıllık bir emek, göz nuru ve alın teri var burada. Katılan herkese bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum. Bu öğrencileri yetiştirdiği için de hocalarını tebrik ediyorum” dedi.

Haber Merkezi