Burdur Valisi Ali Arslantaş, “Bu süreci hepimiz birlikte ortaya koyacağımız iradeyle, yoğunlaştıracağımız denetimlerle birlikte kırmızı olan seyrimizi öncelikle turuncu ve sarı olmak üzere en kısa sürede ise maviye dönüştürerek Burdur olarak bir başarı hikayesi yazacağımıza yürekten inanıyorum” dedi

Burdur Valisi Ali Arslantaş başkanlığında Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonunda Pandemi Toplantısı yapıldı. Toplantının başında bir konuşma yapan Vali Arslantaş, salgının il bazlı seyrinin takip edildiği yeni kontrollü normalleşme sürecine geçerken çok yüksek riskli gruplar arasında yer almalarının başta kendisi olmak üzere burada bulunan hazırunu ve tüm Burdurluları üzdüğünü belirtti. Vali Arslantaş konuşmasının devamında, “Yeni dönemi İlimiz için en kısa sürede nasıl olumluya döndürebiliriz değerlendirmede bulunmak, karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak üzere pandemi koşullarını da göz önünde bulundurarak sınırlı sayıda toplumun sinir uçlarını temsil eden sizlerle bir araya geldik. Burdur’da yaşayan her bir bireyden İlin Valisi olarak bana kadar, hepimizin sorumluluğunun olduğu bir süreci yaşıyoruz. Bu süreci hepimiz birlikte ortaya koyacağımız iradeyle, yoğunlaştıracağımız denetimlerle birlikte kırmızı olan seyrimizi öncelikle turuncu ve sarı olmak üzere en kısa sürede maviye dönüştürerek Burdur olarak bir başarı hikayesi yazacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.
DENETİMLER ARTIRILDI
Koronavirüsle mücadele kapsamında tedbirlerin yanı sıra denetimleri kent genelinde artırma karar verdiklerini dile getiren Vali Arslantaş, “Başta sahada denetimlerini ilk günden itibaren sürdüren kolluk ve zabıta birimlerimiz olmak üzere, yarından itibaren ilave olarak Belediye ve İl Özel İdaresi başta olmak üzere diğer kurumlarımız, ayrıca odalarımız bünyesinde oluşturulacak yeni denetim ekipleri ile birlikte herkes kendi sorumluluk alanını kapsayacak şekilde bütün işyerleri ve alanlarda yoğun denetimler yapmaya başlayacak.  İlave olarak yeni tedbir kararlarını da gözden geçiriyoruz, kısa süre içerisinde Hıfzıssıhha Kurulunda karara bağlayarak uygulamaya koyacağımız ilave tedbirler alınacak” diye konuştu.
VATANDAŞTAN, DUYARLILIK İSTEDİ
Koronavirüsle mücadele çalışmalarında vatandaşlardan duyarlılık beklediğini dile getiren Vali Arslantaş, tedbirlere eksiksiz uyulmasını istedi. Vali Arslantaş, “İlimizdeki bütün vatandaşlarımıza ulaşarak başta maske, mesafe ve hijyen olmak üzere uygulanan bütün tedbirlere uyma konusunda hassasiyet göstermelerini isteyeceğiz. Örneğin 4.300 öğretmenimize sınıf öğretmenliğini yaptıkları öğrencilerin velilerini aramak suretiyle duyarlılık beklediklerini belirterek, tedbirler konusunda uyarılarda bulunacaklar” şeklinde konuştu.
Vali Arslantaş, toplantının devamında Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik’ten başlamak üzere görüş ve önerilerini dile getirmek isteyen huzuruna sırayla söz verdi. Görüş ve önerilerin dile getirilmesinin ardından katılımları ve katkıları dolayısıyla hazıruna teşekkür eden Vali Arslantaş, salgınla mücadelede kalıcı başarının sağlanması için temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanını kapsayacak şekilde belirlenen kurallara, tedbirlere toplumun tüm kesimlerince azami düzeyde uyulmasının büyük önem taşıdığını tekrar ifade ederek toplantıyı sonlandırdı.

HABER MERKEZİ