Ülkü Ocakları Burdur İl Başkanlığı, MHP Burdur İl Kadın Kolları Başkanlığı’nca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Cumhuriyet Parkı önünde karanfil dağıttı. Etkinlik dün saat 12.30’da gerçekleşti.  Ülkü Ocakları Burdur İl Başkanı Abdurrahman Arıkan, MHP İl Kadın Kolları Başkanı Nazan Oktay, tüm Burdurlu kadınların günlerini kutladılar, karanfil takdiminde bulundular.  

ARIKAN “8 MART BİR KUTLAMA GÜNÜ DEĞİLDİR. 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ, EMEK EMEK HAYATA TUTUNMAYA ÇALIŞAN KADININ SESİNİ DUYURMA GÜNÜDÜR”

Karanfil  ile birlikte kutlama el broşür dağıtan Ülkü Ocağı Başkanı Arıkan; “Türk Kadını siyasette söz sahibidir, çalışkanlığı neticesinde ekonomide söz sahibidir. Hayal gücü ve yeteneğiyle sanatta söz sahibidir. Zira Türk Kadını, her alanda Türkçü bir disiplini özümsemiştir. Çünkü özgün bir eser ortaya  koyabilmenin yolu öz değerlere uygun olarak yaşamaktan geçmektedir.  Kahraman olma derdi güder Türk Kadını. inancı o dur ki: Kahraman evlatlar, kahraman analardan doğar. İnancıyla, umuduyla, çalışkanlığıyla bütün dünya kadınlarının rol modelidir Türk Kadını. Emek emek ev kurar, emek emek tasarruf eder, emek emek çalışır, emek emek evlat yetiştirir, emek emek memleket için yaşar. Bugün günlerden 8 Mart… 8 Mart bir kutlama günü değildir. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, emek emek hayata tutunmaya çalışan kadının sesini duyurma günüdür. Bu bağlamda evvela Türk Kadını’ na sonrasında ise emeğinin peşinde koşan Tüm Dünya Kadınlarına saygılarımı sunuyorum.  Fiziksel, psikolojik ve cinsel şiddete aruz kalan kadınların hak ve hürriyetlerinin sağlanması için de çalışmaların artarak devam etmesini temenni ediyorum” mesajına yer verdi.

Halil İbrahim Kara