Flaş Haber Yeni

TÜRK MUTFAĞI HAFTASI, BURDUR’DA DA KUTLANDI

TÜRK MUTFAĞI HAFTASI, BURDUR’DA DA KUTLANDI

Geçtiğimiz yıl, Cumhurbaşkanlığı himayesinde ve Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda 21-27 Mayıs tarihleri arasında yurt içinde ve yurt dışı temsilciliklerinde "Türk Mutfağı Haftası" olarak kutlandı.

Bu yıl Burdur’da da kutlanan Türk Mutfağı Haftası programı; 22 Mayıs 2023 saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda mehteran yürüyüşüyle başladı. Saat 10.30’da Bakibey Konağı’ndaki açılışla devam eden program da Burdur’un yöresel yemekleri tanıtıldı.

keşkekkeşkek

Düzenlenen programa; Burdur Valisi Ali Arslantaş, Ak Parti Burdur milletvekili Bayram Özçelik, Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, siyasi parti, sivil toplum örgütleri başkan ve temsilcileri ile bazı ilçe kaymakamları, kurum müdürleri katıldı.

VALİ ARSLANTAŞ HEM GÖLHİSAR KAVURMASI PİŞİRDİ, HEM İKRAMDA BULUNDU

Saniyeler içerisinde pişmesi ile bilinen Gölhisar Kavurması’nın yapıldığı alana geçen Burdur Valisi Ali Arslantaş, kendi pişirdiği Gölhisar Kavurmasını halka dağıttı.

göğülcük tatlısıgölhisar kavurması

Türk Mutfağı Haftası’nın ilk gününde; Gölhisar Kavurması, Keşkek, Düğülcük Tatlısı ve Burdur Bisküvisi programda ikram edilen yöresel yemekler oldu. Müzik dinletisi ile program devam etti.

Hale Pak