Flaş Haber Yeni

TÜRK MUTFAĞI HAFTASI BAŞLADI

TÜRK MUTFAĞI HAFTASI BAŞLADI

Geçtiğimiz yıl, Cumhurbaşkanlığı himayesinde ve Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda 21-27 Mayıs tarihleri arasında yurt içinde ve yurt dışı temsilciliklerinde "Türk Mutfağı Haftası" olarak kutlandı.

Bu yıl da ilimizde 22 Mayıs Pazartesi günü, Türk Mutfağı Haftası farklı etkinliklerle ve yöresel yemeklerle kutlanacak. Burdur Valiliği, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Burdur Belediye Başkanlığı, Bucak Belediye Başkanlığı, Gölhisar Belediye Başkanlığı, Ağlasun Belediye Başkanlığı, Çeltikçi Belediye Başkanlığı, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası ve Varollar Grup’un da katkıları ile Türk Mutfağı kutlama programı kapsamında pazartesi saat 10.00’da Baki Bey Konağı’nda çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. Etkinlikler ilk olarak Mehteran eşliğinde Burdur Cumhuriyet Meydanı’ndan yürüyüş ile başlayacak, yürüyüşün ardından Baki Bey konağında devam edilecek. Gölhisar Kavurması, keşkek, yufka, Düğülcük tatlısı, kahve, çay ve Burdur bisküvisi ikram edilecek. 22 Mayıs 2023 Pazartesi programı müzikler ile son bulacak.

23 MAYIS 2023 SALI

İkinci gün etkinliklere Bakibey Konağında devam edilecek. 10.30-12.30 saatleri arasında yapılması planlanan etkinlikler kapsamında tarhana çorbası, su böreği, kahve, çay ve Burdur bisküvisi ikramında bulunulacak. Müzik dinletisiyle ikinci gün programı sona erecek.

24 MAYIS 2023 ÇARÇAMBA

Kutlama programının 3’ncü gününde Burdur Cumhuriyet meydanında çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. Olumsuz hava koşullarında etkinlikler Burdur Öğretmenevi Müdürlüğü’nde devam edebilecek. Saat 10.30 – 12.30 saatlerinde arasında yapılması öngörülen etkinliklerde sülük çorbası (sakal Çarpan), Toros Yörük Pidesi, un helvası, kahve, çay ve Burdur Bisküvisi ikram edilecek.

25 MAYIS 2023 PERŞEMBE

Etkinliklerin son günü 25 Mayıs 2023 Perşembe günü saat 10.30- 12.30 saatleri arasında Burdur Cumhuriyet meydanında çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Olumsuz hava koşullarında etkinlikler Burdur Öğretmenevi Müdürlüğü’nde devam edilebilecek. Etkinlikler kapsamında Tarhana Çorbası, göce, salep, çay ve Burdur Bisküvisi ikram edilecek.

Hale Pak