Burdur Valiliği tarafından yapılan açıklamada, gösteri ve yürüyüş yerlerinin Cumhuriyet Meydanı, Demokrasi ve Özgürlük Meydanı (Şeker Meydanı, toplantı yerlerinin ise belirlenen yürüyüş ve gösteri alanlarına yakın güzergahlar olarak belirlendiği bildirildi

Burdur Valiliği tarafından kent merkezinde gösteri, yürüyüş ve toplantı yerlerinin belirlendiği açıklandı. Burdur Valiliği tarafından yapılan açıklamada, gösteri ve yürüyüş yerlerinin Cumhuriyet Meydanı, Demokrasi ve Özgürlük Meydanı (Şeker Meydanı, toplantı yerlerinin ise belirlenen yürüyüş ve gösteri alanlarına yakın güzergahlar olarak belirlendiği kaydedildi.
Burdur Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu ve Uygulanmasına Dair Yönetmeliğin ilgili hükümleri gereğince, 2021 yılında yapılacak olan toplantı ve gösteri yürüyüşü yer ve güzergahları ile çağrı ve propaganda araçlarının asılması gereken yerler Valilik Makamının 22.01.2021 tarihli ve 619 sayılı onayı ile aşağıda belirtilen şekilde belirlenmiştir.

Toplantı Yeri: Cumhuriyet Meydanı ve  Demokrasi ve Özgürlük  Meydanı,

TOPLANMA YERİ VE YÜRÜYÜŞ GÜZERGAHI:
1- Toplantının Cumhuriyet Meydanında yapılması halinde, Mobil kavşağından başlayıp Gazi Caddesini takiben Cumhuriyet Meydanında son bulması. Alternatif olarak; Burdur Belediye İstasyon Aile Çay Bahçesinden başlayıp İstasyon Caddesini takiben Adliye Caddesi ve Namık Kemal Caddesinin kesiştiği kavşaktan itibaren bölünmüş yolun sağ tarafından devam ederek Cumhuriyet Meydanında son bulması.
2- Toplantının Demokrasi ve Özgürlük Meydanında yapılması halinde, Belediye Konferans ve Sergi Salonu önünden başlayıp, Yunus Emre Caddesini takiben Özgürlük ve Demokrasi Meydanında son bulması. Alternatif olarak; Cumhuriyet Meydanından başlayıp, Atatürk Caddesi ve Şeker Caddesini takiben Özgürlük ve Demokrasi Meydanında son bulacaktır.
ÇAĞRI VE PROPAGANDA ARAÇLARININ ASILMASI GEREKEN YERLER:
Toplantı gün ve saatleri ile sınırlı kalmak kaydıyla toplantı yeri ile yürüyüş güzergahlarındaki uygun yerler olarak tespit edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” bilgisi paylaşıldı.

HABER MERKEZİ