TKDK İl Koordinatörü Mesut Yıldıran, Bucak Ziraat Odası Başkanı Bilal Özel ve yönetimi ziyaret ederek, tarımsal hibelerden çiftçileri yararlanmaya davet etti

TKDK Burdur İl Koordinatörü Mesut Yıldıran, Bucak Ziraat Odası Yönetin Kurulu Başkanı ve Burdur İl Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu Başkanı Bilal Özel’i makamında ziyaret etti. Tarımsal kalkınma ve desteklemelerin görüşüldüğü ziyarette, TKDK İl Koordinatörü Mesut Yıldıran’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Bucak Ziraat Odası Başkanı Bilal Özel, “İlimiz tarımının ve tarıma dayalı sanayinin gelişmesi için destekleme mutlak surette şarttır. Bu manada Avrupa Birliği bütçesinden ülkemize ayrılan fonlardan yarar sağlamak; bölge çiftçisine, sanayicisine, işçisine ve ithalatı azaltarak ihracata yönelik yatırımlarla cari açığa kadar her kesime katkı sunacaktır.  Avrupa Birliği tarafından finanse edilen bu yatırımlar KDV ve ÖTV dahil olmak üzere her türlü vergiden muaf olmakla birlikte yüzde 50 ile yüzde 70’e kadar da hibeyi kapsamaktadır.  Hibe edilen tutarların geri ödemesi yoktur. Ayrıca hibeye esas tutarın geri kalan kısmı için de Ziraat Bankası’nın sübvansiyonlu kredileri kullanılabilmektedir.  Burdur ili olarak daha fazla proje ile daha fazla yatırım alarak farkındalık yaratmak suretiyle ilimiz ekonomisine katkı sağlamalıyız. Sivil toplum örgütleri olarak biz bu tür projeleri mutlak surette destekliyoruz. Yatırımcılarımızla kurumlar arasında köprü vazifesi görüyoruz. Her zaman yatırım ve yatırımcılarımızın yanındayız” ifadelerini kullandı.
“BÜTÜN YATIRIMCILARI HİBELERDEN FAYDALANMAYA DAVET EDİYORUZ”
Yatırımcılar için yeni çağrı dönemine çıktıklarını ve hibe desteklerinden yararlanılmasını istediklerini vurgulayanTKDK Burdur İl Koordinatörü Mesut Yıldıran, “Yatırım yapmak isteyen ve mevcut işletmeler dahil olmak üzere hayvan yetiştiriciliği, et ve süt işleme tesisleri, meyve ve sebze işleme ve paketleme yatırımları için kurumumuzca çağrı ilanına çıkılmış olup, bütün yatırımcıları hibelerden faydalanmaya davet ediyoruz” açıklamasında bulundu. Yapılan toplantıda Bucak Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Özcan ve Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Soylu da hazır bulundu.

HABER MERKEZİ