Tefenni Kaymakamı Mustafa Caner Culukar, “Üzülerek belirtmek isteriz ki, temaslı bilgisini eksik ya da yanlış bildiren vatandaşlarımıza Kaymakamlığımızca 3.150 TL idari para cezası uygulanacak ve ayrıca Cumhuriyet Başsavcılığına Türk Ceza Kanununun ilgili maddelerinden suç duyurusunda bulunulacaktır” dedi

Tefenni Kaymakamlığı sosyal medya hesabı üzerinden, ilçede artan korona virüs vakalarının artışı hakkında açıklamada bulundu.  Korona virüs vakalarında son 3 gün boyunca ciddi sayılara çıktığını belirten İlçe Kaymakamı Mustafa Caner Culukar, “Yaklaşık 20 gündür kontrol altında tuttuğumuz ve azalış gösteren vaka sayılarımız son üç gün boyunca yeniden ciddi sayılara tırmanmıştır.

Bilinmelidir ki, en az maske- mesafe- temizlik kuralı kadar önemli olan bir diğer husus da Pozitif Vaka ile temas eden vatandaşlarımızın tespit edilmesidir. Ancak test sonucu pozitif çıkan bazı vatandaşlarımız temas ettikleri kişilerin isimlerini söylemekten kaçınarak yakınlarını “koruduklarını” düşünmektedirler. Ne yazık ki hiç bir ahlak, vicdan ve hukuk düzeninde yeri olmayan bu basit ve yanlış anlayış ilçemizi topyekün bir bulaşma riskine sürüklemektedir. Üzülerek belirtmek isteriz ki, temaslı bilgisini eksik ya da yanlış bildiren vatandaşlarımıza Kaymakamlığımızca 3.150 Tidari para cezası uygulanacak ve ayrıca Cumhuriyet Başsavcılığına Türk Ceza Kanununun ilgili maddelerinden suç duyurusunda bulunulacaktır. Ayrıca daha önce COVID-19 sebebiyle ahirete intikal eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, sevdiklerine sabırlar diliyorum. İlçemizde virüs ile mücadelede yetkili tüm kurumlarımız adına bilinmesini isteriz ki küçüklerimizin gözlerindeki parıltıdan, büyüklerimizin gölgesinden mahrum kalmaya hiç ama hiç niyetimiz yok. Tüm bu süreçte tedbirlere duyarlı olan, sosyal hayatını kontrollü yaşama zahmeti gösteren ve temaslı bilgilerini sağlıklı bildiren vatandaşlarımıza can-ı gönülden teşekkür ediyor; temaslı bilgilerini doğru bildirmekten imtina eden vatandaşlarımızı insanlık namına sorumluluğa davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ