Türkiye Değişim Partisi (TDP)  Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin Burdur İktidara Hazırlık Merkezi’nin açılışını yaptı

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül,  çeşitli açılış ve temaslarda bulunmak üzere Burdur’a geldi. Geçtiğimiz Cuma günü ilk olarak saat 12.00’da partisinin Burdur İktidara Hazırlık Merkezi’nin açılışını gerçekleştiren TDP Genel Başkanı Sarıgül, aynı gün saat 13.00’da Grand Özeren Otel’de basın toplantısı düzenledi.  Basın toplantısının ardından Cuma namazını tarihi Ulu Camii’nde kılan Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül,  yukarı Pazar esnafını ziyaret etti.  Her Hafta Cuma günlerİ Cami etrafına kurulan Cuma pazarını da gezen Sarıgül, pazarda alışveriş yaptı. Pazar esnafı ile bir süre sohbet etti. Pazar ziyareti sonrası Burdur Muhtarlar Derneğini ziyaret etti. Dernek Başkanı Mustafa Aktaş ile bir süre sohbet ettikten sonra ilimizden ayrıldı.

BURDUR İKTİDARA HAZIRLIK MERKEZİ AÇILIŞI

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül,  partisinin Burdur İl Başkanı Murat Altunöz tarafından karşılandı. Burdur İktidara Hazırlık Merkezi’nin açılışını yaptı. Açılış öncesi parti binası önünde toplanan halkı selamlayan, halini hatırını soran Sarıgül, açılış öncesi yaptığı konuşmada; “Her noktadaki bütün yurttaşlarımı hiçbir siyasi parti gözetmeden Allah’ımın bana verdiği güçle saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. Bugün Burdur’da Bismillahirrahmanirrahim diyerek bir iktidara hazırlık merkezinin açılışını yapıyoruz. Bu merkez barışın merkezi olsun, bu merkez özgürlüğün merkezi olsun. Bu merkez töremizin, geleneklerimizin merkezi olsun. Bu merkez büyüklerimize saygı olsun. Küçüklerimize sevgi olsun” dedi.

GRAND ÖZEREN OTEL’DE BASIN TOPLANTISI

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan toplantının açılış konuşmasını Türkiye Değişim Partisi Burdur İl Başkanı Murat Altunöz yaptı. Akabinde salonda hazır bulunan partililere hitap eden Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Gittiğim her yerde umutsuzluk ve karamsarlık görüyorum. Esnaflarımızın, gençlerimizin, endişe içerisinde olduklarını görüyorum. Üzülerek bakıyorum ki yurttaşlarımızın yüzü maalesef ve maalesef gülmüyor” sözlerine yer verdi. Salonda bulunan partililer sık sık ‘Başbakan Sarıgül’, ‘Çare sizsiniz” sloganları attı.   Sarıgül, atılan sloganlara atıfla ‘Çare sizsiniz’ yanıtını verdi.  Toplantının sonunda basın mensuplarının anayasa üzerine sorularını da yanıtlayan TDP Genel  Başkanı Sarıgül; mutlaka sivil anayasanın hazırlanması gerektiğini söyledi.  Sarıgül, Burdur İl Başkanı Murat Altunöz’e yetki belgesini verdikten sonra partililerle fotoğraf çektirdi.

ESNAF VE PAZAR ZİYARETİ

Cuma namazını Burdur Ulu Caminde kılan TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Cami etrafına kurulan semt pazarını gezdi. Hem alışveriş yaptı. hem manav esnafının sorunlarını diledi. Pazar etrafındaki işyerlerini de ziyaret eden Sarıgül, iş yeri sahipleri ile bir süre sohbet etti.

MUHTARLAR DERNEĞİ ZİYARETİ

Burdur Ulu Cami karşısı Burdur Belediyesi Halı Sarayı’nda hizmet veren Burdur Muhtarlar Derneği’ni de ziyaret eden TDP Genel Başkanı Sarıgül, Dernek Başkanı Mustafa Aktaş ile bir süre sohbet etti. Belediye Başkanlığı döneminde Muhtarlara haber vermeden hiçbir mahalleye girmediğini hatırlatarak, gittiği her yerde mutlaka ve mutlaka muhtarları ziyaret ettiğini belirtti.  Başkanlık döneminde özel kalem müdürünün muhtar seçtiğini sözlerine ekledi.  

Halil İbrahim Kara