TBMM İdare Amiri, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, meclis kürsüsünde konuşurken maske takmayan milletvekillerini işaret ederek, “Ağzımızı açtığımız zaman risk başlıyor, buna yönelik her tedbirin alınması gerekiyor” dedi

Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri, CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, TBMM’deki koronavirüs tedbirlerini anlattı. Gazi Meclis’te koronavirüs nedeniyle çay başta olmak üzere meşrubat servisinin durdurulduğunu, yemek salonunda ise kişi sayısına sınırlandırma getirildiğini vurguladı. TBMM Genel Kurulunda ise oturum sürelerinin düzenlenerek, oturum aralarında genel kurul salonunda havalandırma yapıldığını söyleyen TBMM İdare Amiri, CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, “Hastanede yatan, tedavisi devam eden milletvekillerimiz var. Bazı milletvekillerimiz duyulmasını istemiyorlar. Meclis’teki koronavirüs tedbirlerimiz devam etmektedir. Oturum sürelerinin arasındaki havalandırmalar ve yemek sayılarında azlık, bunlara dikkat edilerek, süreç götürülmeye devam ediyor” dedi.
Milletvekillerinin kürsüde maske kullanmadığını hatırlatan CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, tedbirli olmanın önemine vurgu yaptı.  Milletvekili Göker, “Sağlık Komisyonu, kürsüde maske takmayan milletvekilleriyle ilgili bir uyarı getirdi. Kürsüde konuşma yaparken, maske kullanmaya dikkat eden vekil sayısı az ama oturum sırasındaki yerlerinde vekillerimizin tamamı maske takıyorlar. Kürsüye çıkınca aradaki mesafeye güvenerek, bundan bir miktar imtina ediyorlar. Hava ortamı ve yüksek sesle yapılan konuşmada, 8 kat daha fazla hızla gidebilecek bir virüsü düşündüğümüz zaman yine de risk içermektedir. Olabildiğince irtibatın engellenecek tedbirlerin alınması gerekir. Ağzımızı açtığımız zaman risk başlıyor, buna yönelik her tedbirin alınması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Hayal GİRİŞİM