Burdur’un Bucak ilçesine bağlı Susuz Köyü’nde ev yangını çıktı. Ahşap evde çıkan yangına Bucak Belediyesi ve Kızılkaya Belediyesi İtfaiye Ekiplerinin yanı sıra Orman İşletme Müdürlüğü Ekipleri de müdahale etti. Köyde bulunan vatandaşların da yardım ettiği yangın sonrası tarihi ahşap ev kül oldu.

Edinilen bilgilere göre; Burdur’un Bucak ilçesine bağlı Susuz Köyü’nde 21 Eylül tarihinde saat 22.30 sularında bir evde yangın çıktı. Süleyman Apaydın’a ait olduğu öğrenilen ahşap evde çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüdü.

İhbar üzerine olay yerine Bucak Belediyesi ve Kızılkaya Belediyesi İtfaiye Ekipleri ve Orman İşletme Müdürlüğü Ekipleri sevk edildi.

Alevlerin ahşap evi sardığı yangında ekipler canla başla müdahale ederken köyde bulunan vatandaşlar da ekiplere yardımcı oldu.

KAYMAKAM EROL TANRIKULU, YANGIN YERİNDE

Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu da gece saatlerinde yangın yerine gelerek, müdahaleyi bizzat yakından takip etti. Müdahale ile ilgili bilgi alan Kaymakam Tanrıkulu, yetkililere talimat vererek ekiplere teşekkür etti.

Yangında, evde bulunan 3 kişinin yangını fark edip dışarı çıkarak kendini kurtardığı öğrenildi. Yangın yerine sevk edilen sağlık ekipleri tarafından tedbir amaçlı 2 kişinin hastaneye götürüldüğü öğrenildi.

Ahşap evin dört bir tarafını saran alevler, gecenin karanlığını adeta aydınlatırken çatıdan düşen ateşli odun parçaları korkulu anlar yaşattı. Yan tarafta bulunan eve de sıçrayan yangın, kısa sürede müdahale edilerek büyümeden söndürüldü.

Uzun süren söndürme çalışmaları sonrasında kontrol altına alınan yangında, ahşap ev tamamen kullanılamaz hale geldi. Tarihi ahşap ev gözler önünde yanarak kül oldu.

Haber Merkezi