• Burdur Şeker Fabrikası’nda 3 Ekim 2021 tarihinde başlayıp, 25 Aralık 2021 tarihinde sona eren kampanya döneminde son 20 yılın en iyi kampanya dönemini gerçekleştiği açıklandı.

İlimiz ekonomisine katkı sağlayan fabrikaların başında gelen Burdur Şeker Fabrikası’nda geçen sezonda son 20 yılın en iyi kampanya döneminin gerçekleştiği bildirildi. Burdur Şeker Fabrikası yetkilerinin verdiği bilgide; “Bu yıl 66 bin ton şeker ürettik. 501 bin ton pancardan çok iyi  ve başarılı bir kampanya yaptık. 3 Ekim 2021 tarihinde başlayıp, 25 Aralık 2021 tarihinde sona eren kampanya döneminde son 20 yılın en iyi kampanya dönemini geçirdik. Bu dönemde  150 bin ton yaş küspe, 20 bin ton melas üretildi. iyi bir puanda şeker ürettik. Kalite şeker derken pancar içerisindeki şekerin varlığı bu sezon iyi bir rakama ulaştı. Geçen sezon kıyasla 1 puan daha üstte”  denildi.

ŞEKER SATIŞI HAKKINDA

Fabrikada üretilen toz şeker satışı hakkında da verilen bilgide;  “Şeker satışı olarak Burdur esnafı ve yöredeki tabii sadece Burdur değil Isparta dahil önceden bizden şeker alan bakkal, market müşterilerimize 15 günde bir 10 çuval olmak üzere şeker satışımıza devam ediyoruz. Toptancı, imalatçı ve üretici firmalara şeker satışı yapmıyoruz” denildi.  Halil İbrahim Kara