Flaş Haber Yeni

SİBER OPERASYON: 4 ŞAHIS TUTUKLANDI

Güvenlik güçlerimiz tarafından internet ortamında işlenen siber suçların önlenmesine, suçluların tespitine ve yakalanmasına yönelik çalışmalara aralıksız devam edilmektedir.

Burdur Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü aracılığı ile yayınlayan basın bülteninde:  “İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Nitelikli Dolandırıcılık (TCK 158/1-f), Kişisel Verileri Hukuka Aykırı Olarak Verme veya Ele Geçirme (TCK 136) suçu kapsamında Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde 5 farklı ilde eş zamanlı operasyon yapılarak 7 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şahısların ikametlerinde ve iş yerlerinde yapılan aramalarda; 24 adet dijital materyal ele geçirilmiştir. 

 

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından işlemleri tamamlandıktan sonra adli mercilere mevcutlu olarak sevk edilen şüphelilerden; 2 şahıs Cumhuriyet Savcılığınca serbest bırakılmış, mahkemeye sevk edilen 5 şahıstan; 1 şahıs adli kontrol tedbiriyle serbest bırakılmış, 4 şahıs tutuklanmıştır. Suçtan elde edilen gelir kapsamında şüphelilere ait 3 adet otomobil ve Ankara ilinde 1 adet daireye el konulmuştur.”

 

Haber Merkezi