Burdur İl Emniyet Müdürlüğü Türk Polis Teşkilatının 176. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla çeşitli programlar tertip etti.  Burdur İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik’in geçtiğimiz Cuma günü  Burdur Valisi Ali Arslantaş’ı makamında ziyareti ile başlayan etkinlikler 9 Nisan 2021 Cumartesi günü de devam etti. Burdur Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına  çelenk sunumunda bulunuldu.  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımız okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik yaptı.  İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı birim müdürleri ile polis memurlarının hazır bulunduğu çelenk sunma programı sonrası Burdur Şehitliğinde tören düzenlendi.  Burada tören de saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşımız okunarak şanlı Türk Bayrağımız göndere çekildi. Şehit polis yakınlarının da katıldığı tören,  vatanımızın bölünmez bütünlüğü için, biz halkımızın huzur ve güvenliği için gözünü kırpmadan vefat  eden tüm şehitlerimiz mezarları başında  ziyaret edildi.  Kabirlerine karanfiller konularak dualar edildi. Burdur İl Müftüsü Enver Türkmen’in Kur’an-ı Kerim okuduğu program helva ikramı ile son buldu.

İL EMNİYET MÜDÜRÜ BİTİRİK; “…BU KUTSAL GÖREVİ İFA EDECEĞİMİZDEN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN”

Burdur İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik geçtiğimiz Cumartesi günü saat 10.00’da çelenk sunma töreninde Türk Polis Teşkilatının 176. Yılı dolayısıyla günün anlam ve önemini belirten konuşmasında; “Binlerce yıllık medeniyet geçmişi İle dünyaya yön vererek mihenk olan, büyük Türk Milletinin bağrından çıkan Türk polis Teşkilatının, 176. kuruluş yıl dönümünü kutladığımız bugün, bizleri yalnız bırakmayarak burada bulunan herkese şahsım ve teşkilatım adına şükranlarımı sunuyorum,Bugün 176. Kuruluş Yıl Dönümünü kutladığımız Türk Polis Teşkilatı; 81 il ve ilçelerinde teşkilatlanmış, tüm dünyadaki değişim ve gelişmeleri takip edip, standartlar üstü teknoloji kullanarak, teknik ve fiziki açıdan her türlü donanıma ulaşmıştır. Türk Polis Teşkilatı nitelikli insan kaynağı ile personelinin tamamına yakını üniversite mezunu ve alanında uzmanlaşmış, tarihi birikimi, moral ve motivasyonu yüksek, yüreği vatan sevgisiyle dolu, temel hak ve özgürlüklere saygılı, hukukun üstünlüğüne bağlı bir anlayışla, milletinin emrinde ve hizmetinde olan bir teşkilattır. Türk Polisi suç ve suçlularla mücadelede hukukun üstünlüğünü- şiar edinmiş, vatandaşının can ve mal emniyeti için canı pahasına görev yapmaktan geri kalmayacak cesarette ve fedakârlıktadır. Türk Polisi kanunlardan ve milletimizden aldığı güçle; devletine ve milletine karşı bu görevleri yürüterek devletimizin diğer kurumları ile de işbirliği içerisinde ve ahenkle görev yapmaktadır. Tekrar belirtmek isterim ki;Türk Devleti büyük ve güçlüdür. Türk Milleti büyük ve güçlüdür. Türk Milletinin evlatları olan, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Polisi de büyüktür ve güçlüdür. Burdur Emniyet Müdürlüğü personeli olarak bizlerin de devletimizin bekası ve milletimizin huzuru, demokrasimizin yaşaması ve gelişmesi İçin kanunlar dairesinde bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da canımız pahasına bu kutsal görevi ifa edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

“Bu vesile ile dini, devleti, milleti, vatanı, dili uğruna gözünü kırpmadan hayatlarını feda eden başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve aziz hatıralarını rahmetle anıyor, gazilerimize, emekli meslektaşlarımıza’ halen görevde olan mensuplarımıza ve çok kıymetli fedakâr ailelerine sağlık’ huzur, mutluluk’ ve başarı diliyor” sözleri ile konuşmasını tamamladı.

Halil İbrahim Kara