Burdur İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen sahte içki operasyonunda 3 şüpheli gözaltına alındı. Valilikten yapılan açıklamaya göre, polisin sahte içki üretimi yapılan iş yerlerine yönelik çalışması kapsamında, 3 ikamet, 1 iş yeri ve 2 araçta yapılan aramada 31 litre ev yapımı içki, 10 litre etil alkol, 6 litrelik pet şişelerde içki, 2 alkol kontrol test aparatı, 4 şişe alkol aroma kiti, 23 şişe doldurulmaya hazır boş içki şişeleri ele geçirildi. Olayla ilgili S.C, F.E.T, S.K. gözaltına alındı. Haklarında “Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu”na muhalefetten işlem yapılan S.C. ile F.E.T savcılık kararıyla salıverildi. Adliyeye sevk edilen diğer şüpheli S.K. ise çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Burdur Valiliği tarafından operasyonla ilgili yapılan açıklamada, “Güvenlik güçlerimiz tarafından İlimiz genelinde, kaçakçılık suçlarının önlenmesi, takibi ve men edilmesine yönelik yürütülen çalışmalara kapsamlı bir şekilde devam edilmektedir. Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı ile koordineli olarak yürütülen çalışmada, 24.03.2021 günü 3 ikamet, 1 işyeri ve 2 araç üzerinde arama ve el koyma işlemi yapılarak, 62 şişe 0,5 ml pet şişeler içerisinde viski, şarap, votka ve cin olmak üzere 31 litre ev yapımı alkol, 5 litre iki bidon içerisinde toplan 10 litre etil alkol,
5 litrelik pet şişe içerisinde viski, 1 litre pet şişe içerisinde şarap, 2 adet alkol kontrol test aparatı,
4 şişe alkol aroma kiti, 23 şişe doldurulmaya hazır boş alkol şişeleri ele geçirilmiştir. Olayla ilgili olarak şüpheliler (S.C.), F.E.T), (S.K.) isimli şahıslar hakkında 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa muhalefet suçundan adli işlem yapılarak ifadelerinin ardından Savcılık kararıyla serbest bırakılmışlardır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

HABER MERKEZİ