Sağlık Bakanı Prof. Dr. Fahrettin Koca, koronavirüse mücadele kapsamında Burdur’un düşük riskli illeri temsil eden mavi kategoride yer aldığını müjdeledi.

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Fahrettin Koca, twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Burdur’a müjdeli haberi verdi. Bakan Koca, Burdur’un koronavirüs haritasında düşük riskli iller arasına girdiğini açıklayarak, mavi kategoriye döndüğünü açıkladı. Bakan Koca, “Düşük riskli il sayımız 17’ye ulaştı. İl il sonuca yaklaşıyoruz. Hedef, Covid-19’a karşı mavi bir Türkiye haritasıdır. İlk doz aşıları yaptırarak, toplum bağışıklığı sürecini hızlandıralım. 64 şehrimize sevgiler. Bartın ve Burdur da mavi” dedi.
Burdur’da 18 yaş ve üstü nüfusta aşı olma oranının yüzde 75’in üzerine çıktığını da kaydeden Bakan Koca, Burdur halkını tebrik etti. Bakan Koca, “18 yaş ve üstü nüfusta en az bir doz aşı olma oranı bu iki ilde de %75’in üstüne çıktı. Sakinlerini kutluyoruz. İkinci doz aşıları da artırarak masmavi olalım.

Sivas ve Adana’da 18 yaş ve üstü nüfusun en az bir doz aşı olma oranı yüzde 65’in üstüne çıktı. Covid-19 Risk Haritasında bu iki ilin rengi turuncu yerine Sarı. Yüksek risk düzeyini orta risk düzeyine indiren Sivas’la Adana’yı bir an önce haritada Mavi görmek istiyoruz” açıklamasında bulundu.

BUGÜN DE AZ DEĞİLİZ!
Koronavirüs aşı olma oranlarını da aktaran Bakan Koca, “410 bin 98 kişi karar verip ilk doz aşısını oldu. 812 bin 852 kişi zamanı gelen 2. doz aşısını, 211 bin 231 kişi ise yaş ve kronik hastalık sebebiyle yapılmasında yarar görülen 3. doz aşısını yaptırdı. Yarın daha da fazla olalım” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ