Vatandaş uygulamadan memnun olduğunu söyledi


Burdur İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun 10 Kasım 2020 aldığı karar doğrultusunda ilimiz genelinde tüm halk ve semt pazarlarında HES kodu uygulaması başladı. Uygulamadan birçok vatandaş memnun olduğunu söyledi. Dün yapılan uygulama ile pazardan alış veriş yapan Ahmet Ildırar, “Çok iyi bir uygulama diğer toplu alış veriş yerlerinde de yaygınlaştırılmasını istiyoruz” dedi.
“EMNİYET GÜÇLERİ VE ZABITA EKİPLERİ DENETİMLERİNİ ARTIRDIK”
Dün kurulan Burdur Belediyesi Uzay Çatı Halk Pazarı’nda HES kodu uygulamasının titizlikle uygulandığı görüldü. Gerek Burdur İl Emniyet Müdürlüğü polis ekipleri gerekse belediye zabıta ekipleri HES kodu almadan halkı pazara girişlere müsaade etmediği görüldü.  Kurallara uymayan halk ise uygun bir dille uyarıldı. HES kodu almasını bilmeyenlere Pazar girişlerinde görevli zabıtalar tarafından yardımcı olunduğu gözlemlendi.
ZABITA MÜDÜRESİ KONUŞTU
HES  kodunun semt pazarlarında da uygulanacağını kaydeden Burdur Belediyesi Zabıta Müdüresi Şermin Cantürk, “İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun 10.11.2020 tarih, 121 nolu kararı gereğince HES kodu almayan vatandaşlarımız  semt ve halk pazarlarına giriş yapamayacaklar. Karar doğrultusunda bugün uygulamaya başlanıldı. Emniyet  güçlerimiz ve zabıta ekiplerimizce HES kodu alamayan arkadaşlara yardımcı oluyoruz. Olanları da sorgulamasını yapıp, riskli değiller ise pazara girişlerine müsaade ediyoruz. Şu ana kadar riski bir vatandaşımız gelmedi” dedi. 

Halil İbrahim KARA