Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, “Pandemi günlerinde ne kadar daha zor olduğunu, ne kadar daha fedakârlık gerektiğini bir kez daha anlamış olduk. Aslında buruk bir öğretmenler günü yaşıyoruz” dedi

Burdur’da 24 Kasım Öğretmenler Günü, çeşitli etkinliklerle kutlandı. Burdur Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün kutlama programı çelenk sunumu ile başladı. Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Atatürk Anıtına çelenk koydu. Çelengin sunulmasının ardından Saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu.  Öğretmenler Günü münasebetiyle günün anlam ve önemine ilişkin basın mensuplarına konuşan Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, “Fedakârlık mesleği diye adlandırıyoruz. Aslında bu zor, pandemi günlerinde ne kadar daha zor olduğunu, ne kadar daha fedakârlık gerektiğini bir kez daha anlamış olduk. Aslında buruk bir öğretmenler günü yaşıyoruz. Biliyorsunuz okullarımızı açmıştık. Ancak son gelişmelerden sonra tekrar (yüz yüz) eğitime ara vermek zorunda kaldık. Ümit ederim ki, bir sonraki öğretmen gününe daha sağlıklı, birbirimizle kucaklaşabildiğimiz, uzaklaşmadığımız, yakınlaştığımız günler diliyoruz” dedi. Öğretmenlerin pandemi sürecinde uzaktan eğitimle, yüz yüze eğitimden daha fazla efor sarf ettiğini sözlerine ekleyen İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, “Allah emeklerini zayi etmesin, hepsine sağlık, huzur ve başarı diliyorum. Hepimizin günü kutlu olsun” diye konuştu.

VALİ ARSLANTAŞ’I ZİYARET
Çelenk sunumu sonrası Valilik Makamına çıkan İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Burdur Valisi Ali Arslantaş’ı makamında ziyaret ederek mutluluklarını paylaştılar.

İLK KUTLAMA EMNİYET MÜDÜRÜNDEN
Burdur Cumhuriyet Meydanındaki tören alanına Müdür Yardımcıları ile birlikte gelen Burdur İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, bir süre İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay ile sohbet etti. Tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günlerini kutladı.

AK PARTİ HEYETİ ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI
Aynı gün Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay’ı makamında ziyaret eden Ak Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan bir buket çiçek takdiminde bulundular. Tüm öğretmenlerin günlerini kutladılar.

E-TÖREN YAPILDI
Öte yandan dün saat 11.00’de Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından elektronik ortam üzerinden e-tören gerçekleştirildi.

Halil İbrahim KARA