Flaş Haber Yeni

ÖZEL'DEN BURDUR'DA ÖZEL AÇIKLAMA

ÖZEL'DEN BURDUR'DA ÖZEL AÇIKLAMA

Her 100 kişiden 12 seçmenin kararsız olduğunu söyleyen  CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Burdurlu partililerinden kararsızların bulup sandığa götürmelerini istedi.

Cumhuriyet Halk Partisi  (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel Burdur’a Burdur’a geldi. 25 Mayıs 2023 Perşembe günü ilk olarakBucak ilçesine gelen CHP  Grup Başkanvekili Özgür Özel, halka hitap etti.

Aynı gün saat 15.30’da Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda (Şeker Meydanı) Burdur halkı ile buluşan Özel: “Pazar günü sandığa gideceğiz. Sandığa giderken hep birlikte eksiksiz gideceğiz. Ama sandığa giderken kararsızlar var. 100 kişide 12, onlar sizin bildiğiniz insanlar. Kimi komşunuz, kimi asker arkadaşınız. Kimi alış veriş yaptığınız esnaf. Kimi sizden alış veriş yapan müşteri, kimi mezun ettiğiniz öğrenci, kimi yanınızda yetişmiş, çırağınız kalfanız. Kimi tarla komşunuz, kimi gün arkadaşınız. Onlara ulaşmak, onları ikna etmek, onların koluna girmek, sandığa götürmek sizlerin elinizde. Pazar’a kadar bu kararsızları bulup, ikna edip sandığa götürmek için size görev düşüyor.” dedi.

Özel: “Kemal Beye oy verecek kararsızları bulup bu görevi yapmaya var mısınız?. Var mısınız? diye sordu.

“BİRLEŞE BİRLEŞE KAZANACAĞIZ”

Meydanın arka tarafında gölgede durup kendisini dinleyen vatandaşları hitap ettiği seçim otobüsünün önüne davet eden Özel; “Gelin kucaklaşalım, gelin, gelin, gelin. Yaklaşanlara bir alkış alalım. Bakın uzaklaşanlar yaklaşıyor. Arkada oturanlar kalkın gelin. Bir kuvvetli alkış, birleşe birleşe kazanıyoruz. Gelin böyle, gelin yaklaşın. Hep beraber söylüyoruz. Birleşe birleşe kazanacağız. Alkışlayın geliyorlar. Bakın nasıl birleşiyoruz. Ben biliyorum  gönlünüz burada birleşe birleşe kazanıyoruz. Bir kuvvetli alkış, sizi seviyoruz, buyurun içeriye, bakın ne güzel Burdur böyle. Şimdi  Pazar günü omuz omuza sandığa gidecek olan Türkiye’nin kaderini belirleyecek olan, Cumhurbaşkanını değiştirip her şeyi güzelleştirecek olan Pazar gününün demokrasi kahramanlarına kocaman alkış. Bu seçimi siz kazanacaksınız. Bu seçimi Burdur kazanacak. Bu seçimi Türkiye kazanacak. Kaybedeni biz olmayacak. Size güveniyoruz. Size inanıyoruz.” sözlerine yer verdi.

Hale Pak