10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlileri kapsamında sergi açılışı sonrası basın mensuplarına konuşan Burdur Valisi Ali Arslantaş; “Herkesin engelli adayı olduğu bilinci ile hareket etmesi gerekiyor” dedi.

Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar Burdur İl Müdürlüğü tarafından 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Burdur Özel Eğitim Uygulama Okulu 1-2-3’üncü kademe, Burdur Özel Eğitim Anaokulu, Şehit Hakan Aktürk Özel Eğitim Meslek Okulu, Özel Eğitim İlkokulu ve Ortaokulu ve Bucak İsmail-Şerife Sarı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde eğitim gören öğrencilerinin yaptığı eser ve ürünlerin sergilendiği sergiyi gezen Burdur Valisi Ali Arslantaş, basın mensuplarına yaptığı konuşmada; “Özel Eğitim kurumlarında öğrenim gören çocuklarımızın ne seviyeye geldiklerini, neler öğrendiklerini neleri başarabildiklerini yerinde görmüş olmaktan onların yaptıkları işleri gururla, keyifle, zevkle izlemekten dolayı son derece memnunuz. Toplumumuzun yüzde 13’ü engelli ve herkesin engelli adayı olduğu bilinci ile hareket etmesi gerekiyor” dedi.  Vali Arslantaş; “Onları gördükten sonra sevgi engeli olmayalım, çocuklarımızla başaramayacağımız hiçbir işimiz olmaz diyorum” sözlerine vurgu yaptı.

AYŞİN MUTLULUĞUNU PAYLAŞTI

Vali Ali Arslantaş’a sergiye katıldıkları için çok duygulandığını, çok sevindiğini belirten Şehit Hakan Aktürk Özel Eğitim Meslek Okulu Öğrencisi Ayşin Sağlam,  “Katılımlarınız için çok teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımla birlikte olduğunuz için çok mutlu oldum. Bizimle ilgilenildiği için çok memnun kaldık” dedi.

Haber Merkezi