“Sağlıklı yaşam ve uzun ömür için süt ve süt ürünleri tüketin” sloganı ile çıktığı yolda emin adımlarla yürüyen Bur-Süt Burdur Kent merkezinde açtığı  ‘Osman Şahan Fabrika Satış  Mağazası ve Şarküteri’yi tüm Burdurluların hizmetine sundu.   Kenan Şahan, Çeşmedamı Mahallesi Kahya Sokak ta 2. Noter yanında hizmet vermeye başlayan mağazanın açılış kurdelasını Burdur Valisi Ali Arslantaş, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Burdur Defterdarı Sedat Ayyıldız, Burdur 1. OSB Başkanı ve Hastel Fabrika Sahibi Feyzi Oktay, Ak Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, SGK Burdur İl Müdürü Bayram Balban, Tarım İl Müdür Yardımcısı Erol Koç ile  birlikte kesti.  Dün Saat 10.00’da açılışta fabrika sahibi Kenan Şahan, oğlu Osman Şahan katılımcı diğer sivil toplum örgütleri, siyasi parti başkan ve temsilcileri ile sanayici iş adamları, esnaf, tüccar ve resmi kurum müdürlerini işyerinin önünde karşıladı, işyerinin önünde uğurladılar.

VALİ ARLANTAŞ “……..ÖNLÜĞÜ BAĞLAYIP TEZGAHIN ARKASINA GEÇME ŞANSINIZ YOK İSE O İŞİ YAPMAYIN BATARSINIZ’….”HATIRLATMASINDA BULUNDU

Açılış töreninde kısa bir konuşma yapan Vali Arslantaş; “Çocuklar genelde babalarının işlerini yapmazlar. Babalarının işlerini beğenmezler. Fakat işi kurumsal hale getirmek, tecrübe edinmek için en doğru iş, babasının işini yapmaktır. Yılların birikimi ve tecrübesini de herhangi bir ücret ödemeden satın alırlar babalarının işini yapan çocuklar. Bir esnaf arkadaşın yeni bir iş yeri açarken bana ‘Eğer yanınızda çalışan ayrılıyorsa, önlüğü bağlayıp tezgahın arkasına geçme şansınız yok ise o işi yapmayın batarsınız’ demişti. Önlüğü bağlayıp tezgahın arkasına geçebilecek şekilde hem üniversiteyi işletme okumuş oğlunu işin başına geçiriyor. Hem de staj yaptırmış oluyor” dedi.

“BİZLERİ MUTLU EDİYOR”

Vali Arslantaş konuşmasının devamında; “ Burdur’un ekonomisinin en önemli direklerinden birisi olan süt üzerine kurulmuş bir işletme.  Türkiye’de kişi başına 200 gram süt üretilir. Türkiye ortalaması budur. Burdur’da 4,5 litre süt üretilir. Yani yaklaşık 20 küsur katı. Bu üretilen ham maddenin burada işleniyor olması ekonomiye burada kazandırılıyor olması Bur-Süt gibi  işletmeler yüz akı işler yaparak bizlere mutlu ediyor” diye konuştu. 

VALİ “HAYIRLI OLSUN” DEDİ

 Burdur’da üretileni, Burdur piyasasına Burdurlu hemşehrilerimize  sunuyor olması da ayrı bir kıvanç kaynağı bizim için.  Kenan beye, oğlu Osman beye, aileleri ile birlikte enişteleri ile beraber tabii helalinden bol kazançlar diliyoruz. Rabbim utandırmasın. Hayırlı uğurlu olsun”  dedi.

KENAN ŞAHAN, BUR-SÜT BAYRAĞINI YAVAŞ YAVAŞ OĞLU OSMAN ŞAHAN’A DEVİR EDECEK

Oğlu Osman Şahan’ın(24)  İşletme fakültesini bitirip kendisine yardımcı olduğuna vurgu yapan fabrika sahibi Kenan Şahan; “Oğlum Osman’a staj yaptırdım. Stajdan başarılı şekilde geçti. Artık bundan sonra kendi ayakları üzerinde dursun dedim. Esnaf ol, vergini ver. Eleman çalıştır. İlimize, toplumumuza yararlı bir insan ol dedim. Oda sağ olsun sözümü tuttu. Şu anda kendi işyerini açıyor. Allah’ın inşallah hayırlı uğurlu eder. Bol kazançlar elde eder. Allah yolunu açık etsin. Ben bundan sonra arkasındayım. Bayrağı da inşallah yavaş yavaş devretmek için satış yerinden başladım. Burada testten geçerse sırada fabrika var. Ondan sonra fabrikayı idare eder nasip olursa” sözlerine yer verdi. Burdur Valisi Ali  Arslantaş ve diğer tüm katılımcılara teşekkür etti.

DUA YAPILDI

Protokol konuşmalarının ardından dua yapıldı. Akabinde yeni mağazanın açılışı yapıldı.

Halil İbrahim Kara