ÖLÜ AMCASINI KREDİ ÇEKMEYE GÖTÜRDÜ..İMZA ATTIRMAYA ÇALIŞTI! DÜNYA GÜNDEMİNE BOMBA GİBİ DÜŞTÜ

ÖLÜ AMCASINI KREDİ ÇEKMEYE GÖTÜRDÜ..İMZA ATTIRMAYA ÇALIŞTI! DÜNYA GÜNDEMİNE BOMBA GİBİ DÜŞTÜ

Brezilya'nın Sao Paulo kentinde son günlerin en çarpıcı olaylarından biri yaşandı.

215 milyon nüfusuyla dikkat çeken ülkede, bir kadın bankadan kredi çekmek için ölü olduğunu iddia ettiği amcasını getirdi ve hatta cesede imza attırmaya çalıştı. Bu olay dünya basınında geniş yankı uyandırdı.

Olayın detaylarına göre, kadın amcası olduğunu öne sürdüğü kişiyle birlikte bankaya girdi ve 3 bin 400 dolarlık bir kredi çekmeye çalıştı. Ancak banka yetkilileri, yaşlı adamın tepki vermemesi üzerine şüphelenerek durumu araştırmaya başladılar. Tekerlekli sandalyede oturan şahısın hiçbir tepki vermemesi dikkat çekti ve banka yetkilileri defalarca deneme yapmalarına rağmen yaşlı adamla iletişim kuramadılar.

Polis, ihbar üzerine olay yerine gitti ve sağlık ekipleriyle birlikte inceleme yaptı. Ancak, adamın öldüğü tespit edildi ve kadın gözaltına alındı. Ölen kişinin 68 yaşında olduğu ve bir süre önce öldüğü belirtildi. Kesin ölüm nedeni için otopsi yapılacağı açıklandı. Yetkililer, ölen kişi ile kadın arasındaki akrabalık ilişkisini de araştırıyor. Görüntüler, Brezilya'da gerek hukuki gerekse insan sağlığı açısından ciddi tartışmalara yol açtı.

Haber Merkezi