Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mehmet Şimşek, “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kadınlarımızın katılımcı ve üretken olması, kendine yeterli hale gelmesi, ekonomik, toplumsal, kültürel ve psikolojik sorunlarla baş edebilmesi için diğer kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içerisinde hizmet vermektedir” dedi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mehmet Şimşek,  8 Mart Dünya Kadınlar Gününü tebrik etti. Dünya Kadınlar Günü kutlama etkinlikleri çerçevesinde“İşte Anne Projesi”, “Özel ve Kamu İş İlanı Takibi”, “Etkili İş Görüşmesi”, Özel ve Kamu İş İlanı Takibi”, “Gençler 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Konuşuyor”, “8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Çalışan Kadınlar”, “Covid-19 Salgınının Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Etkisi” konularında Zoom programı üzerinden video konferanslar gerçekleştirileceğini belirten İl Müdürü Mehmet Şimşek, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”  tüm dünya kadınlarının eşitlik, bağımsızlık, özgürlük daha iyi çalışma ve yaşam koşulları elde etme yolundaki verdikleri mücadelenin bir simgesidir. Kadınlarımızın 21. yüzyılda sosyal, siyasal ve ekonomik yaşamda daha iyi temsil edilmesi, bireysel hak ve özgürlükleri, konusunda bilinçlendirilmesi, bireysel ve toplumsal mücadelede daha bilinçli davranabilmeleri için gerekli desteği göstermek herkesin görevidir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kadınlarımızın katılımcı ve üretken olması, kendine yeterli hale gelmesi, ekonomik, toplumsal, kültürel ve psikolojik sorunlarla baş edebilmesi için diğer kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içerisinde hizmet vermektedir. İŞKUR ile iş birliği içerisinde 03.03.2021 tarihinde saat 11.00’de Kadın Konukevi Müdürlüğünden hizmet alan kadınlara İş ve Meslek Danışmanı Nihan Yıldırım tarafından “İşte Anne Projesi”, “Özel ve Kamu İş İlanı Takibi” ve “Etkili İş Görüşmesi” konularında Zoom programı üzerinden eğitim verilmesi,  04.03.2021 tarihinde saat 14.00’de tüm kadınlara İş ve Meslek Danışmanı Rıza Çağlar Yurdasiper tarafından “İşte Anne Projesi”, “Özel ve Kamu İş İlanı Takibi” ve “Etkili İş Görüşmesi” konularında Zoom programı üzerinden eğitim verilmesi, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğüyle iş birliği içerisinde 06.03.2021 tarihinde saat 21.00’de Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Firdevs Savi Çakar moderatörlüğünde “Gençler 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Konuşuyor” konulu panelin Zoom programı üzerinden gerçekleştirilmesi 08.03.2021 tarihinde saat 20.00’de Müdürlüğümüz personeli Psikolojik Danışman Umut Aydoğdu moderatörlüğünde “8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Çalışan Kadınlar” konulu eğitimin Zoom programı üzerinden gerçekleştirilmesi, 12.03.2021 tarihinde saat 20.00’de Müdürlüğümüz personeli Sosyal Çalışmacı Banu Kocaçay moderatörlüğünde “Covid-19 Salgınının Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Etkisi” konulu eğitimin Zoom programı üzerinden gerçekleştirilecektir” dedi.
KADAYIF FABRİKASI KADIN İŞÇİLERİNE KARANFİL DAĞITIMI
Müdür Şimşek, kutlama etkinlileri kapsamında kadayıf fabrikasında çalışan kadın işçilere karanfil dağıtacaklarını ifade etti. Şimşek, “Program kapsamında ilimizde kadın çalışanın en fazla olduğu Burdur Hastel Kadayıf Fabrikasında çalışan kadın personele 8 Mart 2021 tarihinde çiçek dağıtımının yapılması,  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile kısa film hazırlanarak kurumsal sosyal medya hesaplarında ve yerel basın yayın organlarında paylaşılmak üzere “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” kutlanacaktır. Tüm kadınların bu anlamlı gününü kutluyor, sevginin, şefkatin, özverinin simgesi olan kadınlarımıza mutluluk, esenlik ve barış içinde bir gelecek diliyorum” açıklamasında bulundu.

HABER MERKEZİ