SGK İl Müdürü Bayram Balban, “İlk taksit ödemeleri ile peşin ödemelerde borcun tamamının ödenmesi, 31 Mart 2021 tarihine kadar yapılması gerekiyor. Özellikle borcu olan işverenlerimizin, sigortalılarımızın yapılandırılan borcun ödemelerini son güne bırakmamalarını istiyorum” dedi

SGK İl Müdürü Bayram Balban,7256 sayılı kanun gereği yapılandırılan SGK borçlarının peşin veya ilk taksit ödemelerinin 31 Mart 2021 tarihine kadar ödenmesi gerektiğini belirtti.
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Burdur İl Müdürü Bayram Balban, yapılandırılan SGK borcu taksit ödemelerinin önemli olduğunu belirterek, “İlk iki taksit ödemesinin zamanında yapılmaması halinde işverenlerimizin, sigortalılarımızın yapılandırmaları bozulmaktadır” dedi.
Müdür Balban şu açıklamalarda bulundu: “Peşin olan taleplerin 31 Mart 2021 tarihine kadar talep edilmesi halinde taksite çevrilmesi mümkün bulunmakta olup, İlk taksitinde bu tarihe kadar ödenmesi gerekmektedir. Genel Sağlık sigortalılarımız 2020 yılı ağustos ayı ve öncesine ait Genel Sağlık Sigortası prim borçlarını başvuru şartı aranmaksızın 30 Nisan 2021 tarihine kadar faizsiz olarak ödeyebilirsiniz. Gelir testi yaptırmayı unutmayın. Daha önce hiç gelir testi yaptırmadıysanız yaşadığınız hane içi kişi başı geliriniz brüt asgari ücretin üçte birinin altındaysa 31 Mart 2021 tarihine kadar ikamet ettiğiniz yerdeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvurarak birikmiş tüm genel sağlık sigortası prim borçlarınızın silinmesini ve genel sağlık sigortası primlerinizin devlet tarafından ödenmesini sağlayabilirsiniz.”
BU FIRSATI KAÇIRMAYIN
7256 Sayılı Kanun’a göre yapılandırılan SGK borçları ile ilgili açıklamada bulunan SGK Burdur İl Müdürü Balban, yapılandırmanın ilk taksitinin 31 Mart 2021 tarihine kadar yatırılması gerektiğini söyledi.  Özellikle ilk iki taksitin çok önemli olduğuna vurgu yapan Balban, “İlk taksit ödemeleri ile peşin ödemelerde borcun tamamının ödenmesi, 31 Mart 2021 tarihine kadar yapılması gerekiyor. Özellikle borcu olan işverenlerimizin, sigortalılarımızın yapılandırılan borcun ödemelerini son güne bırakmamalarını istiyorum. Çünkü ilk iki taksit ödemesinin zamanında yapılmaması halinde işverenlerimizin, sigortalılarımızın yapılandırmaları bozulmaktadır” bilgisini paylaştı.

HABER MERKEZİ