Burdur Hayvan Dostları Derneği tarafından koruma altına alınan yavru kediler, sıcak bir yuvaya sahiplendirilmeyi bekliyor.

Burdur Hayvan Dostları Derneği Başkanı Aysel Turan, dernek binasında koruma altına alınan yavru kedilerin, sıcak yuvalara sahiplendirileceğini açıkladı. Vatandaşların pet shoplardan parayla kedi ve köpek satın alması yerine dernek binası ve hayvan barınağındaki sokak hayvanlarını sahiplenmesini isteyen Başkan Turan, “İnsanlarımız dışarıda birçok para vererek havyan sahibi olmaktadır. Aslında bizim burada sevgiye, bakıma muhtaç birçok hayvanımız bulunmaktadır. Dernek binamıza ve hayvan barınağımıza gelerek, hem sevap kazanmış olursunuz hem de küçük bir canlıyı yaşama kazandırmış olursunuz. Şu an yavrularımızın bütün bakımını biz yapıyoruz. Hayvansever vatandaşlarımızdan, terk edilmiş minik yavrulara sahip çıkmasını bekliyoruz. İnsanlar bu hayvanlarımızı sokakta gördüğü zaman sanıyorlar ki zarar verecek. Bu korku ile hayvana zarar vermeye kalkıyor. Unutmasınlar ki kısırlaştırılmış bir hayvan insana asla zarar vermez. Onları gördüğünüz zaman zarar vermek yerine, biraz sevgi gösterip yaşamlarını sürdürmesinde yardımcı olun” diye konuştu.   “Hayvanları sevmeyen insanları sevemez” diyen Başkan Turan, “Yemek artıklarını çöp yerine temiz bir plastik kaba dökerek sokak köşelerine bıraksınlar. Özellikle havalar soğumaya başladı, sokak hayvanları su ve yiyecek bulmakta zorlanacaklar. Su koymaya özen göstersinler. Anne ve babalar, küçük yaşta çocuklarına da hayvan sevgisi aşılasınlar ki, çocuklarımız sevginin, sevmenin ne demek olduğunu bilsin” şeklinde konuştu. 

MAMA DESTEĞİ
Başkan Turan, dernek gönüllüleri ile birlikte kentin sokak hayvanı popülasyonunun bulunduğu alanlarda besleme çalışmalarını düzenli olarak gerçekleştirdiklerini söyledi. Yavru kedilerin mamalarının farklı olduğunu ve yavru kedi mamalarına ihtiyaç duyduklarını söyledi. Başkan Turan, yavru kediler için mama desteğinde bulunmak isteyen vatandaşların Burdur Hayvan Dostları Derneği ile iletişime geçmelerini istedi.

Hayal GİRİŞİM